Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Wygrana opolanek w pięciosetowym boju

Wygrana opolanek w pięciosetowym boju

- W sumie to nie w naszym stylu, ale cieszę się bardzo, że dziewczyny się podniosły i zwyciężyły - żartował trener Adam Zagożdżon po zaciętym boju z MCKiS Jaworzno.

Nie można się dziwić jego dobremu samopoczuciu, bo do tej pory to opolanki były specjalistkami w przegrywaniu wygranych setów czy meczów. To, że nie zapomniały jeszcze, jak to się robi, przekonała kibiców pierwsza partia. AZS prowadził 22:19, by stracić sześć punktów z rzędu i oddać tę odsłonę.

W kolejnej akademiczki zdobyły tylko i 15 punktów i wydawało się, że już się nie podniosą. Tymczasem nastąpiła zupełna odmiana. W kolejnych setach wygrywały już bez problemów. W tie-breaku zaczęły od prowadzenia 7:0 po świetnych zagrywkach Justyny Filipowicz i mimo pościgu rywalek przewagi nie oddały do końca.Tak jak zapowiadałem, dziewczyny po meczu z Zawierciem nabrały pewności siebie i mam nadzieję, że ostatecznie się przełamią. Teraz mogły zagrać na pełnym luzie i pokonaliśmy wyżej notowanego rywala. Takie spotkanie było nam bardzo potrzebne, szczególnie w kontekście nadchodzącej walki o utrzymanie – podkreślił Adam Zagożdżon.

W niej przeciwnikiem AZS-u będzie MKS Zawiercie. Pierwsze dwa spotkania nasza drużyna rozegra na własnym parkiecie. Wiadomo już, że nie będzie to hala przy placu Staszica, gdzie opolanki wystąpiły po raz ostatni w sobotę.

AZS Opole – MCKiS Jaworzno 3:2

(22:25; 15:22; 25:18; 25:21; 15:13)

Składy zespołów:

AZS: Kowalczyk, Foit, Skrzypek, Toczek, Cichoń, Filipowicz, Pluskota (l) oraz Walczak i Siwiec

MCKiS Jaworzno: Bojko, Pielecka, Sawaniewicz, Łoś, Knapik, Pstraś, Lopacka (libero) oraz Kuryło, Zok, Hubczeńko i Suska.

Zobacz również:

Wyniki 17. kolejki oraz tabela gr. 2 II ligi kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved