Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > To będzie szwajcarski Final Four

To będzie szwajcarski Final Four

W przyszłym tygodniu rozpocznie się rywalizacja o resztę miejsc premiowanych awansem do finałowego turnieju. Działacze Volero chcieli mieć przed rokiem u siebie Final Four. Przegrali z Cannes. W tym roku ponowili ofertę i udało się.

Robyn Ah Mow Santos (USA) Virginie de Carne (Belgia), Sladjana Eric (Serbia), Olena Gasucha (Ukraina), Mira Golubovic (Serbia), Marina Katic (Chorwacja), Natasa Krsmanovic (Serbia), Jelena Pawlowa (Kazachstan), Ana Starcevic (Chorwacja), Irina Wołczkowa (Rosja) i Marina Vujovic (Serbia) – taki jest skład Volero Zurych przedstawiony na stronie Europejskiej Konfederacji Siatkówki (CEV). Zawodniczki szwajcarskiej nie uświadczysz. Zespół ten będzie organizatorem Final Four.

W przyszłym tygodniu rozpocznie się rywalizacja o resztę miejsc premiowanych awansem do finałowego turnieju. Wezmą w niej udział m.in. Winiar Kalisz, których rywalem będzie RC Cannes (pierwszy mecz we wtorek we Francji, początek 20.30). Do następnego etapu przejdzie sześć drużyn, który wyłoni trzy kolejne. Dołączą one do Volero Zurych.Volero na pewno nie ma tyle pieniędzy co Dynamo Moskwa, ale na trudności finansowe na pewno nie narzeka – mówi Jarosław Wegner, który od lat pracuje w Szwajcarii. – Dobra sytuacja materialna wsparta jeszcze lepszymi możliwościami dyplomatycznymi i kontaktami w CEV zadecydowała, że to właśnie ten zespół będzie gospodarzem Final Four. Gdy dowiedziałem się, że chcą go organizować nie miałem wątpliwości, że zostaną gospodarzem.

Działacze Volero chcieli mieć przed rokiem u siebie Final Four. Przegrali z Cannes. W tym roku ponowili ofertę. Siatkówka nie jest sportem popularnym w Szwajcarii. Z takimi dyscyplinami jak piłka nożna, hokej czy narciarstwo alpejskie nie ma nawet co się mierzyć. – Na mecze ligowe Volero przychodzi po pięćdziesiąt, sto osób – mówi Jarosław Wegner. – Dwa razy siatkarki z tego klubu byłu w kraju bezkonkurencyjne. W tym roku mogą mieć trudniej. Doznały już trzech porażek.

Skąd się biorą spore możliwości finansowe Volero Zurych. Ślady prowadzą do Rosji. Jeszcze nie tak dawno dużo do powiedzenia w tym klubie miał sławny Nikołaj Karpol ze swoją córką i jej amerykańskim mężem. Według wielu opinii siatkówka w Zurychu miałaby być forpocztą dla rosyjskich instytucji finansowych, które chciałyby przy pomocy tej dyscypliny wejść na ten rynek.

Warto też podkreślić, że w lidze szwajcarskiej grają też polskie siatkarki. W Zeiler Koeniz występują Gabriela Laskowska, która w poprzednim sezonie grała w Piaście Szczecin, Marta Ostrowska (Bieńkowska) oraz Barbara Murawska (Merta).

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved