Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP juniorów: Delic-Pol najlepszy w Kędzierzynie-Koźlu

MP juniorów: Delic-Pol najlepszy w Kędzierzynie-Koźlu

Piątkowe i sobotnie mecze turnieju ćwierćfinałowego mistrzostw Polski juniorów pokazały, że drużyny z Kędzierzyna-Koźla i Częstochowy nie będą miały problemów z przejściem do kolejnej fazy rozgrywek.

Tak podopieczni Andrzeja Gąsiora, jak i Adam Kowalskiego pewnie wygrali pierwsze dwa mecze po 3:0. W niedzielę zmierzyli się w meczu o pierwsze miejsce.

Początek meczu dla podopiecznych Adama Kowalskiego, którzy objęli prowadzenie 9:5. Kędzierzynianie zdołali odrobić nieco straty i po dwóch atakach Grzegorza Wójtowicza doprowadzili do stanu 12:11 dla gości. To jednak było wszystko, na co stać było podopiecznych Andrzeja Gąsiora w pierwszej partii. Po zmianie stron silna zagrywka gości oraz szczelny blok doprowadziły do stanu 18:9 a później 21:13 i w tym momencie partia ta także była rozstrzygnięta dla zespołu gości.Przy stanie 9:8 dla gości w trzeciej odsłonie fantastyczną obroną w polu popisuje się Swaczyna i w efekcie tego gospodarze doprowadzają do remisu 9:9. As serwisowy Wójtowicza wyprowadza miejscowych na prowadzenie 11:10. Chwilę później ten sam zawodnik popisuje się znakomitym uderzeniem z szóstej strefy i MMKS prowadził 13:11. Trzy minuty później kolejna „plomba” Wójtowicza i MMKS prowadzi 15:11. Jednak dwa bloki z rzędu sprowadzają miejscowych na ziemię. W końcówce kolejne fantastyczne akcje w obronie Swaczyny oraz rozegranie Misiaka, dają pole do popisu Procherze, który kończył w ataku praktycznie każdą piłkę. MMKS zwycięża w trzeciej partii 25:21.

W czwartej partii podopieczni Adama Kowalskiego szybko objęli prowadzenie 10:4 i w tym momencie wydawało się, że mecz nie potrwa już długo. Stało się jednak inaczej, bowiem wprowadzeni na plac boju zmiennicy MMKS-u udowodnili, że także potrafią grać w siatkówkę, doprowadzając do stanu 20:20. W emocjonującej końcówce więcej determinacji wykazali gości i wygrali seta 25:22, a w konsekwencji cały turniej.

Najjaśniejszymi punktami zespołu z Kędzierzyna byli bezsprzecznie Grzegorz Wójtowicz oraz libero Adam Swaczyna. Ten drugi ma realne szanse na wyjazd na mistrzostwa Europy juniorów, które w tym roku odbędą się w Wiedniu. Czy w przyszłości ktoś postawi na tych zawodników w Kędzierzynie-Koźlu?

Trzecie miejsce w turnieju zajął zespół z Wałbrzycha, który 3:0 ograł swoich rówieśników z Sulechowa.

MMKS Mostostal Kędzierzyn-Koźle – Delic-Pol Częstochowa 1:3

(23:25, 16:25, 25:21, 22:25)

Zobacz również:

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorów w Kędzierzynie-Koźlu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved