Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Juniorki i juniorzy Gwardii w półfinałach MP

Juniorki i juniorzy Gwardii w półfinałach MP

W Sulechowie juniorki Impel Gwardia bez straty seta awansowały do półfinału MP, który odbędzie się w Warszawie. Juniorzy wrocławskiego klubu zagrają w Bełchatowie w kolejnej fazie rozgrywek centralnych.

JUNIORKI

Od piątku do niedzieli w Sulechowie walczyły juniorki Impel Gwardii Wrocław. Tylko w pierwszym meczu Aluprof Bielsko-Biała stawił opór zawodniczkom Zbigniewa Barańskiego. W pozostałych spotkaniach gwardzistki spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku pewnie awansując z pierwszego miejsca do półfinału. W dniach 16-18.02.2007 w Warszawie wrocławianki rozegrają kolejny turniej centralny. Przeciwniczkami będą zespoły: MOS Wola Warszawa, Armatura Kraków oraz Pałac Bydgoszcz.W Sulechowie o pierwszym miejscu w turnieju rozstrzygnął już pierwszy mecz między nami a Aluprofem. Pozostałe dwa zespoły nie mogły nawiązać większej walki, w związku z tym Impel i Bielsko zasłużenie awansowało do półfinałów MP. W meczu z bielszczankami postawiliśmy dobry blok i skutecznie wyprowadzaliśmy kontry. Najciekawszy był drugi set, gdzie bardzo długo ważyły się losy tej partii. Teraz przed nami trudny półfinał w Warszawie, ale przygotowujemy się do niego bardzo solidnie więc jesteśmy optymistycznie nastawieni przed tą konfrontacją – powiedział Zbigniew Barański trener Impelu Gwardii Wrocław.

Zobacz również:

Wyniki i tabela 1/4 finału MP juniorek – grupa VII

JUNIORZY

Gwardia Wrocław była gospodarzem ćwierćfinału MP juniorów. Z racji tego, że siatkarze Piotra Lebiody przebywali na obozie w Kamieńcu Ząbkowickim zawody centralne odbyły się właśnie w tej miejscowości. Po dwóch dniach zmagań młodzi wrocławianie zajmowali trzecią lokatę i niedzielny mecz z Gorzowem decydował o tym, która z tych drużyn awansuje do półfinału. Wygrywając 3-1 z zawodnikami z województwa Lubuskiego Wojciech Pietrzyk (kapitan zespołu – red) i koledzy mogli świętować awans do dalszych gier. W dniach 16-18.02 wrocławianie zmierzą się w półfinale MP w Bełchatowie, przeciwnikami będą gospodarze oraz drużyny z Olsztyna i Piły.

Rozpoczęliśmy turniej od zdecydowanego zwycięstwa z Nysą., później był bardzo trudny mecz z drugim zespołem ze Śląska, Dąbrową Górniczą, nasi przeciwnicy bronili w tym spotkaniu jak w transie i w efekcie o naszym awansie musiało decydować ostatnie spotkanie z Gorzowem.. W najważniejszym pojedynku turnieju prowadziliśmy 2-0 i choć kolejny set był dla przeciwnika to my ostatecznie zwyciężyliśmy i wywalczyliśmy możliwość gry w kolejnej fazie mistrzostw Polski. Bardzo się cieszymy z awansu do półfinału, zagramy go w Bełchatowie za dwa tygodnie – powiedział Mateusz Kolankiewicz, przyjmujący Gwardii Wrocław.

Zobacz również:

Wyniki i tabela 1/4 finału MP juniorów – grupa VII

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved