Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek w Pile

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek w Pile

Podczas ćwierćfinału Mistrzostw Polski Juniorek rozgrywanego w Pile, gospodynie oddały rywalkom tylko jednego seta. Dzięki skutecznej grze awansowały do półfinału z pierwszego miejsca.

W piątkowym spotkaniu z Piastem Szczecin nie było gładko. Po pilskiej stronie siatki pojawiały się niepotrzebne błędy. Jednak dziewczyny pokazały swoją wyższość wygrywając 3:0 (25:23, 25:19, 25:22).

Efekty piątkowych rozmów trenera Andrzeja Zapaśnika z zawodniczkami były widoczne w drugim dniu rozgrywek. Gospodynie grając od samego początku w skupieniu nie oddawały przeciwniczkom “prezentów”, ale wygrały zdecydowanie 3:0 (25:16, 25:8, 25:12). Tym zwycięstwem zapewniły sobie awans do półfinału.Przed niedzielnym meczem nie lekceważyły przeciwniczek. Budowlani Toruń to zespół, z którym młode pilanki spotykają się także na parkietach ligowych. Po ostatniej wyjazdowej porażce zawodniczki z grodu Staszica miały szansę na rewanż. Pierwszy set niedzielnego spotkania był dramatyczny zarówno dla siatkarek, jak i dla kibiców. Zagubione pilanki przegrały partię do 14. Jak się później okazało, początek meczu zadziałał na Nafciarki jak zimny prysznic. Walcząc do końca o każdą piłkę, wygrały ostatnie ćwierćfinałowe spotkanie 3:1 (14:25, 25:20, 25:13, 25:20).

Zespół pilskich juniorek wspierały koleżanki z SMS-u Sosnowiec: Urszula Bejga i Klaudia Kaczorowska. Bardzo dobrze na skrzydle spisywała się Karolina Michalkiewicz, grająca w pierwszym zespole Nafty.

Wiele emocji dostarczył kibicom także drugi niedzielny mecz pomiędzy Piastem Szczecin a zespołem TPS Rumia. Zajmujący czwartą lokatę w turnieju zespół z Rumii podczas tego spotkania pokazał się z bardzo dobrej strony. Ataki w wykonaniu m.in. Aleksandry Goździewicz i Ani Hohn nie dały łatwego zwycięstwa siatkarkom ze Szczecina, które po wyrównanej walce zwyciężyły w spotkaniu 3:2

Półfinał Mistrzostw Polski zostanie rozegrany 16 stycznia w Łodzi.

Przed kolejną fazą rozgrywek musimy dopracować przyjęcie i obronę. Z pewnością w dotychczasowych spotkaniach pomogła nam Karolina i dziewczyny z SMS-u: podwyższyły blok i skutecznie broniły – podsumowała skrzydłowa Nafty-Gaz Piła, Natalia Krawulska.

Skupiałyśmy się na własnej grze – mówi zawodniczka SMS Sosnowiec – Urszula Bejga, zasilająca szeregi Nafty w trakcie Mistrzostw Polski. Każdy zespół chciał awansować i dawał z siebie wszystko. My także chcemy walczyć o jak najwyższe cele i wierzymy, że to nam się uda – dodaje.

Zobacz również:

Wyniki i tabela turnieju 1/4 finału MP juniorek w Pile

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved