Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS KSZO pokonał Chemika Police

AZS KSZO pokonał Chemika Police

Siatkarki AZS-u KSZO Ostrowiec Św. pokonały dziś na własnym parkiecie polickiego Chemika 3:1. Gospodynie wygrały zasłużenie, choć rywalkom nie można było odmówić woli walki.

Pierwszy set rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych trenera Jarosława Bodysa . Przy wsparciu kibiców, wśród których pojawiła się spora grupa sympatyków piłkarzy KSZO Ostrowiec Św. aby wesprzeć swoim śpiewem fanów siatkówki, AZS po dobrej zagrywce Katarzyny Walawender prowadził już 6:1. Jednak rywalki szybko się obudziły i zaczęły odrabiać straty, doprowadzając do remisu 7:7. Do stanu 13:13 gra była bardzo wyrównana, jednak zdobywczyniami kolejnych punktów okazały się siatkarki gospodarzy i sukcesywnie powiększały uzyskaną przewagę. Do końca seta nie oddały już zawodniczkom Chemika pola i pewnie zwyciężyły w tej części spotkania 25:17.

W drugiej odsłonie meczu zdecydowanie lepiej zaczęły grać siatkarki z Polic. Wydawało się jakby ostrowczanki bez walki oddały inicjatywę rywalkom, które prowadziły 7:4. AZS KSZO zaczął odrabiać stracone punkty, doprowadzając do wyrównania po 16. Ogromna zasługa w tym kapitan gospodarzy – Iwony Kosiorowskiej , która w pewnym momencie wzięła na siebie ciężar gry zdobywając trzy oczka z rzędu. Na niewiele się to zdało, gdyż to podopieczne trenera Mariusza Bujka ciągle przeważały na parkiecie, zaś ostrowczanki popełniały coraz więcej błędów. Gospodynie zdołały jeszcze zdobyć dwa punkty, ale to siatkarki Chemika Police wyszły zwycięsko z tej drugiej partii, doprowadzając tym samym do wyrównania w całym meczu.

Trzeci set to wyrównana gra obu zespołów – na początku z lekką przewagą ekipy przyjezdnej, która prowadziła w pewnym momencie już 12:8. Jednak wola walki siatkarek AZS KSZO wzięła górę i spokojnie zaczęły one odrabiać dystans do rywalek, doprowadzając do remisu 20:20. Błędy zawodniczek z Polic oraz bardzo skuteczne ataki Agnieszki Buzały i Katarzyny Walawander wyprowadziły AZS KSZO na prowadzenie, którego pomarańczowo–czarne nie oddały już do końca seta, wygrywając go do 22.

Czwarta partia to już koncertowa i bardzo spokojna gra zespołu z Ostrowca, który prowadził już w pewnym momencie aż 9:2, a skutecznymi atakami oraz świetną grą blokiem i w obronie ciągle powiększał różnicę punktową. Przy stanie 20:10 już chyba tylko kataklizm mógł odebrać zwycięstwo tak dysponowanym zawodniczkom z Ostrowca. I znowu pokaz świetnej gry blokiem pokazała kapitan ostrowczanek – Iwona Kosiorowska , wspierana atakami Katarzyny Walawender i Kseni Maj . Przy stanie 24:13 już chyba nikt nie miał wątpliwości, że trzy punkty pozostaną w Ostrowcu, a stało się to faktem po ataku w siatkę zawodniczki Chemika – Natalii Matusz . AZS KSZO zasłużenie wygrał spotkanie, choć rywalkom nie można było odmówić woli walki, jednak to podopieczne trenera Bodysa są bogatsze po tym spotkaniu o trzy oczka.

Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za doping Klubowi Kibica, jaki dzisiaj mieliśmy okazję usłyszeć i który bardzo pomógł dziewczynom w trudnym momencie jaki miały w trzecim secie. Dlatego też mówię jak mówię, gdyż musiałem przekrzykiwać kibiców dzisiaj na hali, ponieważ dopingowali wspaniale – powiedzial po meczu Jarosław Bodys , trener AZS KSZO. – Co do samego meczu to rzeczywiście zgubiliśmy w trzecim secie pięć, sześć punktów. Na pewno bardzo niepoprawnie rozegrane ustawienie, wtedy kiedy mieliśmy tylko dwie atakujące z pierwszej linii. Police ewidentnie to wykorzystały, zablokowały skrzydła i stad te punkty poszły w drugą stronę.

AZS KSZO Ostrowiec Św. – Chemik Police 3:1

(25:17, 18:25, 25:22, 25:13)

AZS KSZO : Maj, Świerszcz, Kosiorowska, Walawender, Buzała, Bednarek, Kosiarska (libero) oraz Nadziałek

Chemik Police : Król, Kwiatkowska, Raczyńska, Ciesielska, Bryczkowska, Matusz, Kuchczyńska (libero) oraz Furmanek, Bronowicka, Dąbrowska