Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przed meczem Centrostalu z AZS Białystok

Przed meczem Centrostalu z AZS Białystok

Już dzisiaj, w 1. kolejce spotkań rundy rewanżowej w LSK, Centrostal Focus Park Bydgoszcz podejmie na własnym parkiecie najsłabszą drużynę w tym sezonie - AZS Pronar Zeto Białystok.

Zdecydowanym faworytem spotkania są gospodynie.

Duże ambicjePrzed sezonem zespół z Białegostoku postawił sobie bardzo ambitne plany, po to właśnie działacze akademiczek kupili miejsce w LSK od upadającego klubu z Myślenic. Zakupiono wiele nowych i znanych w świecie siatkarskim zawodniczek, co miało dać dobry końcowy rezultat. Do AZS-u dołączyły między innymi Kinga Baran, Dominika Koczorowska, Marta Pluta i Magdalena Saad. Wszystkie wyżej wymienione siatkarki znajdują się, bądź znajdowały się, w szerokiej kadrze narodowej. Początek sezonu był zgodny z oczekiwaniami kibiców jak i samych działaczy Pronaru. Podopieczne Mariana Kardasa wygrały pierwszego seta właśnie z Centrostalemn. W dalszej części meczu nie było już tak różowo, podobnie jak w sezonie. Białostoszczanki wygrały tylko dwa spotkani w Mielcu z miejscową Stalą oraz na własnym parkiecie z Akademiczkami z Poznania. Nie takie były jednak cele założone przed sezonem. W dalszej części rundy zasadniczej AZS Pronar Zeto będzie starał się odrabiać straty i wejść do najlepszej ósemki. Pierwszy punkt planu już w sobotę –wywiezienie choćby jednego punktu z grodu nad Brdą.

Bez Problemów

Podopieczne Piotra Makowskiego rzadko mają problemy ze zwycięstwami z drużynami spoza tzw. ‘wielkiej piątki. Mecze z zespołami z dołu tabeli zazwyczaj kończą się bardzo wysokimi zwycięstwami Centrostalu. Tydzień temu pałacanki pozwoliły Dialog Gwardi Wrocław zdobyć tylko 45 małych punktów, co najlepiej oddaje to, co robią Bydgoszczanki ze słabszymi drużynami. Tym razem może być jednak inaczej. AZS Białystok to drużyna z ogromnym potencjałem i w pewnym momencie akademiczki mogą stać się groźne dla najlepszych, kiedy to nastąpi – nikt nie wie. Trener Pałacu Piotr Makowski da zapewne pograć po raz kolejny zmienniczkom, które i tak prezentują się bardzo dobrze. Przykładem był niedawny mecz, kiedy to najlepszą zawodniczką na parkiecie była Dorota Ściurka.

Mecz rozpocznie się w sobotę o godz. 17:00 w Hali Sportowo widowiskowej Łuczniczka. Działacze serdecznie zapraszają na to spotkanie. Będzie to piąta potyczka tych drużyn w tym roku. Wcześniej poza ligą Centrostal pokonał czterokrotnie akademiczki w Pucharze Polski. Teraz nie powinno zabraknąć emocji.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved