Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: W potyczce beniaminków górą gospodarze z Radomia

PLS: W potyczce beniaminków górą gospodarze z Radomia

To był istotny mecz dla obu drużyn. Nie chodziło tylko o punkty, ale też o rozstrzygnięcie, który z beniaminków jest lepszy. Dziś górą byli gospodarze - radomski Jadar, który wygrał 3:2.

Początek pierwszego seta to wyraźna przewaga gości (2:5), na co złożyły się przede wszystkim błędy własne siatkarzy z Radomia. Gospodarze doprowadzili jednak do remisu (9:9), by na drugiej przerwie technicznej to Chemik objął sześciopunktową przewagę (10:16). Z bardzo dobrej strony pokazał się przyjmujący bydgoskiego zespołu Krzysztof Kocik. Drużynie Jadaru nie pomogły brane czasy, ani zmiany (Sebastian Pęcherz za Macieja Pawlińskiego) dokonywane przez trenera Dariusza Luksa, Chemik nadal utrzymywał przewagę (13:18, 17:21). W końcówce seta zawodnicy z Radomia próbowali jeszcze odrobić przewagę jednak goście przewagi już nie oddali.

Druga odsłona meczu również rozpoczęła się od prowadzenia gości 3:0, dzięki dobrym atakom środkowego Adama Nowika oraz atakującego Krzysztofa Janczaka. Przy stanie 6:5 dla Chemika trener radomskiego zespołu zdecydował się na zmianę atakującego Marcina Owczarskiego na Dallasa Sooniasa, co przyniosło oczekiwany skutek, gdyż gospodarze doprowadzili do remisu po 6. Jednak wyrównana walka nie trwała długo, a goście ponownie objęli kilku punktowe prowadzenie (11:7, 18:16). Pod koniec seta zawodnicy Jadaru zmobilizowali się i walka do stanu 22:20 dla Chemika toczyła się prawie punkt za punkt. Wyróżniającym się zawodnikiem był przyjmujący Jadaru Sebastian Pęcherz. Mimo starań miejscowych, drugi set zakończył się zwycięstwem do 22 dla Delecty Chemika Bydgoszcz.

Trzeci set rozpoczął się prowadzeniem gospodarzy (5:3), po dobrej grze Dallasa Sooniasa i Sebastiana Pęcherza. Radomianie utrzymywali przewagę aż do remisu po 10, by na drugiej przerwie technicznej prowadzić już 3 oczkami (16:13) i stopniowo powiększać przewagę (23:19). Końcówka seta to również wyraźna przewaga gospodarzy, którzy wygrali tą partię do 22.

Czwarta odsłona meczu to powtórka z seta poprzedniego. Na początku gospodarze objęli prowadzenie (6:4), lecz goście doprowadzili do remisu po 10 podobnie jak w secie 3. Jednak dzięki bardzo dobrej grze w bloku i ataku Arkadiusza Terleckiego, Dallasa Sooniasa oraz Sebastiana Pęcherza Jadar objął prowadzenie 18:15, który utrzymywał się do remisu po 20. Od tego stanu gra obu drużyn toczyła się punkt za punkt, ale ostatecznie to Jadar wygrał tego seta do 23.

Tie-break rozpoczął się wysokim prowadzeniem gospodarzy 4:0. Aby pomóc swojej drużynie, trener Chemika Wiesław Popik dokonał zmiany rozgrywającego Tomasza Borczyńskiego na Artura Hoffmana. Ta zmian nie przyniosła pożądanego rezultatu, ponieważ radomianie utrzymywali wysoka kilkupunktową przewagę (9:5). Na prowadzenie Jadaru składały się błędy własne przeciwników i dobra gra radomskiego bloku. Przy stanie 13:9 trener Jadaru poprosił o czas, ponieważ goście zaczęli odrabiać straty. Przerwa pomogła zawodnikom drużyny radomskiej. Końcówka seta to popis dobrej gry Jadaru, który ostatecznie wygrali seta do 11 a cały mecz 3:2.

Jadar Radom – BKSCh Delecta Bydgoszcz 3:2

(19:25, 22:25, 25:22, 25:23, 15:11)

Składy:

Jadar: Pawliński, Kocik, Kokociński, Malcik, Owczarski, Terlecki, Obrzydalek(l) oraz Pęcherz, Soonias, Maciończyk

Delecta: Nowik, Kocik, Janczak, Kaźmierczak, Borczyński, Vartovnik, Kwasowski oraz Hoffman, Grant, Kacprzak, Matusiak