Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PLS: Jastrzębski Węgiel – Resovia Rzeszów 0:3

PLS: Jastrzębski Węgiel – Resovia Rzeszów 0:3

Resovia Rzeszów pokonała dzisiaj na wyjeździe ekipę Jastrzębskiego Węgla 3:0 w meczu w ramach 8. kolejki PLS. W składzie gospodarzy nie wystąpił chory Grzegorz Szymański.

Pierwszy set spotkania rozpoczął z prawego skrzydła Tomasz Józefacki. Jednak tylko początek tej odsłony był wyrównany, bowiem już na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:4 schodzili podopieczni trenera Jana Sucha. Obie drużyny w tym czasie popełniły sporo błędów własnych przede wszystkim w ataku i na zagrywce. Po chwili odpoczynku gospodarzom udało się zmniejszyć tą przewagę do dwóch punktów m.in. za sprawą dobrze spisującego się Michała Kamińskiego, by wkrótce doprowadzić do remisu. Wówczas efektownym blokiem na Tomaszu Józefackim popisali się Łukasz Kadziewicz i Paweł Siezieniewski. Podrażnieni tym faktem goście szybko zdobyli kolejne trzy punkty: najpierw ze środka zaatakował Łukasz Perłowski, następnie potrójny blok rzeszowian powstrzymał Michała Kamińskego, a serię zakończył atakiem z prawego skrzydła Tomasz Józefacki. Wydawać by się mogło, iż w tym secie zwyciężyć powinni podopieczni trenera Jana Sucha. I tak też się stało. Przy stanie 23:21 piłkę setową zdobył Michał Kaczmarek. Wprawdzie także ze środka dłużny nie pozostał mu Daniel Pliński, jednak na nic to się zdało, gdyż błąd Michała Kamińskiego zakończył tą partię 25:22.

Druga odsłona spotkania przebiegiem przypominała pierwszą. Wprawdzie wyrównana gra trwała do pierwszej przerwy technicznej, na którą tym razem z tylko jednopunktowym prowadzeniem schodzili goście z Rzeszowa. Przy stanie 14:13 po bloku Daniela Plińskiego na Tomaszu Józefackim, trener gości zdecydował się wprowadzić na parkiet Tomasza Kamudę. Przełomowym momentem w tej odsłonie przy stanie 17:15 było pojawienie się w polu zagrywki Łukasza Perłowskiego. To właśnie m.in. jego serwisy umożliwiły Resovii objęcie 6-punktowej przewagi. Podopieczni trenera Ryszarda Boska nie potrafili wyprowadzić skutecznego ataku, co uniemożliwiło niedokładne przyjęcie. Autowa zagrywka Pawła Siezieniewskiego dała Resovii piłkę setową. W tym momencie Łukasz Kadziewicz zdobył punkt z zagrywki, wlewając nadzieję w serca miejscowych kibiców. Wprawdzie gospodarzom udało się jeszcze obronić dwie piłki setowe, jednak błąd srebrnego medalisty dał gościom zwycięstwo w tej partii 25:21.

Po niespodziewanie szybkich wygranych Resovii Rzeszów nasuwało się pytanie czy trzecia odsłona będzie ostatnią. Jednak od samego początku trwała wyrównana walka punkt za punkt, a żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć na tyle bezpiecznej przewagi, która gwarantowała by jej zwycięstwo. Dobrze w tej partii spisywał się Tomasz Kamuda, a po drugiej stronie siatki Michał Kamiński. Do stanu 19:19 wszystko jeszcze mogło się zdarzyć. Wówczas dwa błędy własne zawodników Jana Sucha wydawało się, iż przesądziły o dalszym losie tego seta. Niestety coś się zacięło w grze drużyny z Jastrzębia, która nie potrafili skończyć żadnego ataku, skutecznie powstrzymywana przez Resovię. Efektownym pojedynczym blokiem na Łukaszu Kadziewiczu spotkanie zakończył Łukasz Perłowski. W ten oto sposób rzeszowianie odnieśli cenne zwycięstwo za 3 punkty nad trudnym rywalem, co dobrze rokuje na przyszłość.

Jastrzębski Węgiel SSA – Resovia SSA Rzeszów 0:3

(22:25, 21:25, 22:25)

Składy:

Jastrzębski Węgiel: Pliński, Ivanov, Siezieniewski, Kadziewicz, Murek, Kamiński, Rusek (libero) oraz Bednaruk, Yudin.

Resovia Rzeszów: Perłowski, Łuka, Józefacki, Kaczmarek, Kvaśnicka, Pilarz, Kubica (libero) oraz Szczygieł, Kamuda.