Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Brytyjczycy zaczynają stawiać na siatkówkę

Brytyjczycy zaczynają stawiać na siatkówkę

Ciężko tropić sukcesy brytyjskich siatkarzy. Ba, ciężko nawet znaleźć jakiekolwiek informacje o tej dyscyplinie w samej Wielkiej Brytanii. Ale wkrótce się to zmieni - powstał program rozwoju siatkówki na Wyspach i... nowe logo federacji.

Kilka dni temu Wayne Coyle został menadżerem programu, który określa kierunek rozwoju brytyjskiej siatkówki. W tym samym dniu British Volleyball zaprezentowała swoje nowe logo. A wszystko z myślą o przyszłości, czyli tak naprawdę i przede wszystkim, o Olimpiadzie w 2012 roku, która odbędzie się w Londynie.

Wayne, sam uwielbiający siatkówkę i dotychczasowa „głowa” sportu w Sheffield, wierzy, że jego nowa rola jest wyjątkowa i chociaż droga przed nim długa i kręta, jest możliwa do osiągnięcia. Uważa również, że fakt wystąpienia w 2008 roku na piasku brytyjskich siatkarzy, czy też ich uczestnictwo we wszystkich siatkarskich dyscyplinach podczas Olimpiady w Londynie, jest jak najbardziej możliwe.Richard Callicott, Prezes British Volleyball, popiera rozpowszechnianie brytyjskiego programu. Wyznaczenie Wayna, jako Programme Manager, na pewno pomoże wszystkim szczegółowym czynnikom programu – zawodnikom, trenerom oraz wesprze sztab i stworzy im warunki niezbędne, by wspinać się coraz wyżej. Stworzymy struktury w miejscach, które związane będą z Home Nations (czyli Anglią, Walią, Szkocją i Północną Irlandią – red.), więc rozwój pewnego poziomu w siatkówce brytyjskiej został już zapoczątkowany.

Program podtrzymuje ideę trenowania zdolnych graczy, którzy po wyłonieniu, będą następnie sukcesywnie szkoleni. Phillipe Blain, trener francuskiej reprezentacji i konsultant brytyjskiego programu z ramienia FIVB, był już obecny na zgrupowaniu w Shieffeld przed Świętami Bożego Narodzenia, podczas którego rozmawiał z zawodnikami i sztabem zarówno odpowiedzialnym za męską jak i żeńską siatkówkę. I był pełen uznania.

W siatkówce plażowej, Jeff Alzina stawia na perfekcję brytyjskich par w Kalifornii, przygotowując je do kwalifikacji FIVB WORLD Tour i innych wielkich imprez. Jörg Ahmann zobowiązał się objąć rolę Head Beach Coach, zlokalizowaną w Bath University i zdecydował się kontynuować program plażowy. Jednakże nie przeszkadza to zawodnikom w ciężkim trenowaniu wbrew drożyźnie wszelkich plażowych udogodnień w tym kraju.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved