Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Warszawa z Szablą na AZS!

Warszawa z Szablą na AZS!

Z ostatnim w tabeli J.W. Construction Politechnika Warszawska gra dzisiaj Wkręt-Met Domex. Przyjadą m.in. niechciani w Częstochowie Wojciech Jurkiewicz i trener Edward Skorek...

Częstochowianie po serii spotkań ze Skrą Bełchatów, Jastrzębskim Węglem i PZU AZS-em Olsztyn, w ubiegłą sobotę rozpoczęli mecze z grupą słabszych rywali. Przed tygodniem zdobyli trzy punkty z Jadarem Radom. W spotkaniu z warszawianami powinni zainkasować kolejne trzy, w środę 7 lutego spokojnie wygrać we Wrocławiu z Gwardią i dzięki temu przesunąć się w górę tabeli.

Politechnika Warszawska przed sezonem uznawana była za kandydata do miejsca w czołówce ligi. Drużyna została wzmocniona Pavlem Chudikiem, Markiem Siebeckiem oraz Wojciechem Jurkiewiczem. Razem z Piotrem Szulcem, Tomaszem Kowalczykiem oraz Radosławem Rybakiem mieli stworzyć doświadczony, zdolny do walki z najlepszymi team.Początek sezonu zawodnicy ze stolicy rozpoczęli od falstartu – z wrocławską Gwardią wygrali, ale zaledwie 3:2. Później było jeszcze gorzej i trener Krzysztof Felczak podał się do dymisji. Zastąpił go Edward Skorek, który kilka miesięcy wcześniej stracił posadę w Częstochowie. Póki co „Szabla” nie zdobył jednak z Politechniką ani jednego punktu.

Przed meczem w Częstochowie Skorek z pewnością odpowiednio zmobilizuje swoich zawodników. Sam również będzie chciał coś udowodnić. Odchodził z AZS-u w nie najlepszej atmosferze. Ustąpił miejsca Holendrowi Arie Brokkingowi, mając ważny kontrakt na kolejny sezonu. Stracić jednak na tym nie stracił. AZS musiał wypłacić trenerowi zobowiązania wynikające z kontraktu.

Przygotowujemy się solidnie do tego spotkania – mówi drugi trener AZS-u Radosław Panas. – Robert Szczerbaniuk ma infekcję górnych dróg oddechowych i może go zabraknąć w składzie. Pozostali zawodnicy, którzy chorowali, są jeszcze osłabieni, ale trenują. Marcin Wika również ćwiczy z zespołem. To bardzo ambitny gracz i choć nie jest jeszcze w pełni sił, rwie się do gry. Czeka nas trudna przeprawa. Politechnika ma tylko dwa punkty i coś będzie chciała nam urwać.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 17:00. Bezpośrednią transmisję przeprowadzi Polsat Sport.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved