Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przed meczem Dialog Gwardia – Aluprof Bielsko-Biała

Przed meczem Dialog Gwardia – Aluprof Bielsko-Biała

Rywalem Dialogu Gwardii jest znów jeden z faworytów do tytułu MP w tym sezonie Aluprof Bielsko-Biała. Ekipa wrocławska zamierza podjąć walkę i przełamać bezpunktową passę.

9 na 9

Po pierwszej rundzie Dialog Gwardia Wrocław w większości spełnił zadania wynikowe dla tego okresu czasu. Drużyna lideruje grupie zespołów z miejsc 6-10, a dziewięć zdobytych punktów w dziewięciu meczach daje całkiem niezłą średnią, punkt na mecz. Oczywiście, 9 punktów było zdobyte już po pięciu kolejkach, a w dalszych meczach gwardzistki opuszczały boisko z niezmienionym dorobkiem, ale trzeba przyznać, że swoje podstawowe zadanie pierwszej rundy spełniły bez zarzutu – wygrały tam gdzie wygrać miały, i dodały jeszcze trochę. Z faworytami ligi było już gorzej. Sympatycy siatkówki dolnośląskiej zapewne żałują np. przegranego trzeciego seta z Muszyną, czy braku nawiązania walki w Pile czy Bydgoszczy, ale dawno w ekstraklasie kobiet wrocławski zespół nie miał tak dobrej pozycji po pierwszej rundzie jak w tym sezonie. Wobec tego pierwszą fazę LSK, mimo ostatnich porażek, zespół trenera Błaszczyka może uznać za udaną. 9 na 9 to mimo wszystko optymistyczny wynik.AluProf – esjonalistki

Zespół z Bielska to jedna z najrówniejszych drużyn w ekstraklasie kobiet od wielu lat. W tym sezonie wzmocniona sponsorem o aspiracjach co najmniej europejskich, zespół z Podbeskidzia ma na celowniku najważniejsze medale MP i PP. Jednak odejście Agaty Mróz nadwyrężyło możliwości aktualnych zdobywczyń PP, a brak Katarzyny Skorupy na rozegraniu również nie pomaga wrócić BKS-owi na najważniejsze miejsca w LSK i nic to (jak mawiał Michał Wołodyjowski), że świetnie gra Anna Podolec, po kilku meczach pierwszej rundy musiała nastąpić zmiana trenera – za Jacka Skroka obecnie jest Wiktor Krebok – gdyż zespół nie spełniał oczekiwań sponsora przegrywając rywalizację z europejskim pucharze, w lidze nie błyszcząc również. Po zmianie szkoleniowca bielszczanki w dwóch meczach straciły tylko seta, a zespół przebudził się z marazmu znów stając się jednym z głównych kandydatów do tytułu MP. Anna Podolec, najlepiej chyba grająca siatkarka reprezentacji Polski na nieudanych MŚ w Japonii, doświadczona Edyta Kucharska, Joanna Stanucha, Jolanta Studzienna oraz Katarzyna Jaszewska stanowią obecnie o sile i spokoju w grze BKS-u. Dodając do tego odkrycie sezonu 2006 libero Paulinę Maj, zespół Wiktora Kreboka nie wyobraża sobie innego scenariusza w tym sezonie jak walka o kolejny tytuł MP.

Przede wszystkim powalczyć

Na inaugurację ligi w Bielsku wrocławianki grały niezłą siatkówkę, mimo porażki 3-1, po tym meczu chwaliły gwardzistki i zawodniczki z Bielska i obserwatorzy spotkania. Niemniej to Bielsko zdobyło wtedy trzy punkty. Zespół Rafała Błaszczyka nie jest w komfortowej sytuacji przed kolejnym meczem z drużyną z Podbeskidzia, bowiem jak widać z przebiegu ostatnich czterech ligowych kolejek granie z faworytami LSK wrocławiankom raczej nie wychodzi. Bielsko to kolejny taki rywal, z którym gwardzistkom trudno o mocne argumenty w rywalizacji. Można mieć nadzieję, że krótkie zgrupowanie w Szczyrku przed rozpoczęciem drugiej rundy pozwoli zapomnieć zawodniczkom z Dolnego Śląska o ostatnich meczach i pozwoli się skoncentrować na najbliższym rywalu oraz cyklu decydujących spotkań o play-off z zespołami z miejsc 7-10. Zdecydowana wygrana w Szczyrku z liderem I ligi Wisłą Kraków na pewno podbudowała dziewczyny, które z nową wiarą we własne siły przystąpią do sobotniego meczu. Czy Katarzyna Mroczkowska, Daniela Rojkova i koleżanki pokażą „lwi pazur” w Orbicie?. Podjęcie walki z utytułowanym rywalem jest najważniejsze, a jeśli do tego będą to działania skuteczne to można się spodziewać ciekawych rozstrzygnięć we Wrocławiu, czy tak będzie przekonamy się już jutro.

Dialog Gwardia Wrocław – BKS Aluprof Bielsko-Biała

hala Orbita, ul. Wejherowska 2

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved