Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Janusz Wojdyga trenerem szczecińskich siatkarzy

Janusz Wojdyga trenerem szczecińskich siatkarzy

Decyzją zarządu klubu Rewalskie Morze Bałtyk Szczecin, z funkcji I trenera grających w II lidze szczecińskich siatkarzy, został odwołany Andrzej Winiarczyk. Od 2 lutego nowym szkoleniowcem drużyny został Janusz Wojdyga.

Andrzej Winiarczyk był trenerem szczecinian od 2003 roku, czyli od początku istnienia klubu i gry młodych siatkarzy w II lidze. Przy sterach szczecińskiej siatkówki był od 1994 roku. I będzie nadal – pozostanie przy zespole, pełniąc rolę drugiego trenera.

Siatkarze Morza Bałtyk przez lata utrzymywali się w czołówce swojej grupy. W obecnym sezonie plasują się jednak w połowie tabeli, a po Nowym Roku spadli aż na siódme miejsce. Zarząd klubu podjął więc radykalną decyzję o zmianie szkoleniowca. Od 2. lutego został nim Janusz Wojdyga, były reprezentant kraju i siatkarz szczecińskiego Morza.
Janusz Wojdyga urodził się 8.10.1961 roku w Elblągu. W siatkówkę zaczął grać w Nogacie Malbork. Jego pierwszym trenerem był ś.p. Władysław Piskunowicz. W 1980 roku przeszedł do klubu Stali Stocznia, w którym grał do 1997 roku. W tym czasie Stal Stocznia Szczecin była jednym z najlepszych polskich klubów – dwukrotnie zdobyła mistrzostwo Polski (1985 i 1987) oraz kilka srebrnych i brązowych medali (ostatni brązowy medal dla klubu zdobyty został w 1997 roku). Trener Wojdyga na swoim koncie ma również krótki epizod w Turcji, gdzie grał w latach 1991-1993.

W roku 2002 został trenerem szczecińskiego Morza, któremu pomógł w utrzymaniu się w szeregach PLS, po wygranych barażach z BBTS Bielsko-Biała. Po nim posadę trenera objął Grzegorz Ryś.

Janusz Wojdyga w 1980 roku grał w reprezentacji Polski juniorów, która wygrała Turniej Przyjaźni. W reprezentacji Polski rozegrał 68 spotkań w latach 1983-1985. Był srebrnym medalistą mistrzostw Europy w Berlinie w 1983 roku.

źródło: inf. własna, morzebaltyk.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved