Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Fernanda Venturini wraca do gry!

Fernanda Venturini wraca do gry!

Jedna z najwspanialszych zawodniczek w historii siatkówki, niedościgniona mistrzyni rozegrania – Fernanda Venturini, powraca na parkiet! Teraz będzie koleżanką klubową Małgorzaty Glinki oraz Agaty Mróz, w hiszpańskim Grupo 2002 Murcia...

Telewizja GLOBO, a za nią największa brazylijska strona internetowa – planetavolei.com.br, podały, na podstawie oficjalnego komunikatu Brazylijskiej Konfederacji Siatkówki, że była znakomita rozgrywająca reprezentacji Brazylii, Fernanda Venturini, podpisała kontrakt z hiszpańskim klubem Grupo 2002 Murcia, w którym grają między innymi Ljubow Kilic, Małgorzata Glinka i Agata Mróz.

Fernanda Venturini zakończyła niezwykle bogatą karierę sportową w maju 2006 roku, w wieku 36 lat. Uwieńczeniem jej kariery było mistrzostwo Superligi, wywalczone z prowadzonym przez Bernardo Rezende (prywatnie – mąż Fernandy Venturini), znakomitym zespołem Rexona-Ades.Działacze Grupo podjęli intensywne próby wzmocnienia drużyny po jej awansie do dalszych rozgrywek w europejskich pucharach (Top Reams Cup), a także w perspektywie realnych szans na mistrzostwo kraju. Wydaje się, że tempo rozmów znacznie wzrosło, po drugiej porażce w lidze zespołu z Murcii z głównym rywalem do krajowego tytułu – Spar Tenerife Marichal. Działacze obawiają się, że Teneryfa może pokrzyżować plany zdobycia przez Grupo mistrzostwa kraju.

Zostałam przekonana do powrotu do siatkówki przez prezesa hiszpańskiego klubu. Wszelkie formalności zostały załatwione już 31 stycznia. Hiszpanie bardzo nalegali na szybkie podjęcie przeze mnie decyzji, bo, jak twierdzą – chcą maksymalnie wykorzystać szanse otwierające się po awansie do dalszych rozgrywek w europejskich pucharach, a także mają poważne plany wywalczenia krajowego tytułu… Sporo czasu zastanawiałam się nad decyzją. W końcu zadecydował fakt, że kontrakt jest ograniczony czasowo, Jednocześnie, nie bez znaczenia była Dla mnie możliwość grania w jednym klubie z takimi gwiazdami, jak Kilic, Glinka, czy Vargas… Teraz w moich planach jest bardzo szybkie podjęcie treningów i osiągnięcie wysokiej sprawności fizycznej. Mam niewiele czasu, aby wejść we właściwy rytm meczowy i zgrać się z podstawowymi zawodniczkami zespołu z Murcii – powiedziała tuż po podpisaniu umowy Fernanda Venturini.

Hiszpański kontrakt Fernandy Venturini jest ograniczony czasowo. Zamyka się w trzymiesięcznym okresie od 11 lutego do 10 maja 2007. Ciekawostką jest to, że w ciągu ponad 20-letniej kariery sportowej, Fernanda Venturini nigdy nie grała w klubach poza granicami Brazylii. Krótka przygoda z Grupo 2002 Murcia, będzie jej jedynym siatkarskim „zagranicznym epizodem klubowym”.

źródło: cbv.com.br, inf. własna, planetavolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved