Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zakłady Azotowe podpisały umowę z siatkarzami

Zakłady Azotowe podpisały umowę z siatkarzami

Przedłużenie współpracy z Mostostalem-Azoty, zapowiadał na początku stycznia 2007 roku, prezes ZAK - Bartłomiej Cząstkiewicz. - Umowa została podpisana i to dla nas bardzo ważne, że ZAK dalej będzie współpracował z klubem - mówi prezes Mostostalu-Azoty, Kazimierz Pietrzyk.

Zakłady Azotowe są od kilkunastu lat jednym z najpoważniejszych sponsorów klubu, jedną z dwóch firm obok Mostostalu, które założyły sportową spółkę akcyjną Mostostal-Azoty. Jednak w 2006 roku z zarządu zakładów docierały sprzeczne informacje dotyczące przyszłości współpracy na linii ZAK – klub.

Przypomnijmy, że w połowie roku ówczesny prezes Wojciech Zaremba wypowiedział klubowi umowę. Po jego odejściu ZAK podpisał jednak z klubem umowę sponsorską do końca 2006 roku. Potem pojawiły się nawet pomysły, by ZAK zostały większościowym udziałowcem sportowej spółki akcyjnej. To – jak się później okazało – było bardzo nierealne.Na początku stycznia prezes Cząstkiewicz zapowiedział kontynuację współpracy z siatkarzami.

Podpisaliśmy umowę na rok 2007. Siatkarze to wizytówka miasta i ZAK. Ze współpracy z klubem czerpiemy wymierne korzyści. To świetna okazja do zapromowania się na arenie krajowej. Siatkówka w Kędzierzynie-Koźlu, podobnie jak w całym kraju, cieszy się dużą popularnością, a teraz po wicemistrzostwie świata reprezentacji jest na tak zwanym topie – mówił prezes ZAK.

Pietrzyk nie chce mówić o kwotach. Jednak powinna ona być zbliżona do tej z 2006 roku, czyli około 400-450 tys. zł. Planowany budżet klubu na sezon 2006-2007 to około 3,2 mln zł.

Już w sobotę kędzierzynianie zmierzą się w Bełchatowie z mistrzem Polski Skrą Bełchatów. To początek serii spotkań z czołowymi zespołami ligi, potem podopiecznych Andrzeja Kubackiego czekają pojedynki z Jastrzębiem, Olsztynem i Częstochową. – Nie jesteśmy w tych pojedynkach faworytami. Mam nadzieję, że grając bez obciążeń, zaprezentujemy pełnię swoich możliwości. Zdobyte w tych meczach punkty byłyby bezcenne – mówi trener Kubacki.

Autor tekstu: Arkadiusz Kuglarz – Gazeta Wyborcza

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved