Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Trefl Gdańsk przed meczem w Ostrołęce

Trefl Gdańsk przed meczem w Ostrołęce

W sobotę, 3 lutego 2007, siatkarze Trefla Gdańsk pojadą do Ostrołęki na przedostatni mecz fazy zasadniczej II ligi. Poza pojedynkiem z Pekpolem żółto-zieloni zagrają jeszcze z Gwardią Szczytno. Potem ruszą przygotowania do fazy play-off.

Pierwsze starcie Trefla z Pekpolem w Gdańsku zakończyło się pewnym zwycięstwem gospodarzy 3:0, choć nie obyło się bez problemów. W drugim secie gdańszczanie prowadzili 23:20 ale zespół z Ostrołęki zdołał wyrównać. Siatkarze Trefla zdobyli 2 kolejne punkty, wygrali seta i do końca meczu kontrolowali już wynik.

Przed tygodniem Pekpol Ostrołęka wygrał 3:0 niezwykle ważny mecz z Legią Warszawa, z którą bezpośrednio rywalizował o czwarte miejsce w tabeli. Pekpol udowodnił w ten sposób, że zasługuje na to miejsce. Do rozegrania zostały jeszcze dwa mecze i walka o czwarte miejsce będzie trwała nadal. Pekpol z pewnością będzie chciał powalczyć o punkty z nami – powiedział trener gdańszczan Rafał Prus.

Trener Pekpolu, Andrzej Dudziec, podkreśla, że jego zespół właściwie rozpadł się w trakcie sezonu i został zbudowany na nowo. Stąd pewnie wachania formy siatkarzy z Ostrołęki i dość nieoczekiwane porażki z „teoretycznie słabszymi” rywalami.

W Ostrołęce po dłuższej przerwie ponownie będzie mógł pokazać się Krzysztof Hajbowicz. Atakujący Trefla Gdańsk pauzował z powodu bólu kolana, po serii zastrzyków jest zdrowy i gotowy do gry. – Niedawno skończyłem brać zastrzyki ze specjalnym lekiem i brałem już udział w sparingu w Bydgoszczy. Nic mnie nie boli i mam nadzieję, że zagram w sobotę przeciw Pekpolowi. W trakcie przerwy cały czas trenowałem, nie obciążając kolana, żeby powrót do formy był szybszy – powiedział popularny „Hajba”.

Gdański siatkarz zapowiada zwycięstwo w Ostrołęce, choć ma świadomość presji ciążącej na przeciwnikach: – Pewnie, że chcą zdobywać punkty w meczu z nami, dzięki temu mieliby przewagę własnego parkietu w play-off. Mają o co walczyć.

źródło: siatkowka.trefl.com.pl