Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Top Teams: Porażka Modeny, zwycięstwo Murcii

Top Teams: Porażka Modeny, zwycięstwo Murcii

We wtorek i środę rozegrano pierwsze mecze 1/4 finałów Top Teams Cup kobiet i mężczyzn. Na uwagę zasługuje porażka w Turcji włoskiej Modeny. Pewnie wygrały Grupo 2002 Murcia (Agata Mróz, Małgorzata Glinka) i CSKA Moskwa.

W jedynym wtorkowym meczu Pucharu Top Teams w tureckim Izmirze miejscowy Arkas grał z Cimone Modena. Niedawni pogromcy częstochowskiego Wkręt-metu AZS po wygraniu dwóch pierwszych setów zdecydowanie spuścili z tonu. Gospodarze doprowadzili do tie-breka, w którym pokonali faworyzowanych Włochów 18:16. Kibice Modeny nie załamują jednak rąk przypominając, że pierwszy mecz z częstochowianami również przegrali.

Zacięty przebieg miało również spotkanie w rumuńskiej Konstancji, gdzie gospodarze wygrali 3:2 ze słoweńskim Autocommerce Bled. W pozostałych dwóch meczach ćwierćfinałowych nie było niespodzianek i sprawa awansu jest tu raczej przesądzona. Iskra Odińcowo pewnie pokonała u siebie szwajcarski Chênois Genewa, a Rabotnicki Skopje nie miał problemów z pokonaniem w Mariannpolu ukraińskiej drużyny Azovstal.

Wyniki 1/4 finału Pucharu Top Teams mężczyzn

W ćwierćfinałach Pucharu Top Teams kobiet tylko jedno spotkanie trwało dłużej niż trzy sety. W Belgradzie Postar pokonał 3:2 niemiecki Schweriner SC i z pewnością rewanż będzie pełen emocji. Bez żadnych problemów swoje mecze wygrały Grupo 2002 Murcia oraz CSKA Moskwa. Hiszpański zespół, w którego barwach występują Agata Mróz i Małgorzata Glinka wręcz rozniósł na własnym pakiecie ukraiński Krug Czerkasy.

Moskwianki, które wyeliminowały Aluprof Bielsko-Biała, tym razem bez straty seta pokonały w Belgii Asterix Kieldrecht. W czwartek odbędzie się ostatnie spotkanie ćwierćfinałowe – PlantinaLonga Lichtenvoorde podejmie w Holandii francuski USSB Albi.