Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Roman Murdza: Nazwiska same nie grają

Roman Murdza: Nazwiska same nie grają

fot. archiwum

W dniu dzisiejszym, o godz. 17:00, siatkarki I-ligowego UMKS-u Łańcut rozegrają awansem spotkanie 18. kolejki, w którym ich rywalkami będą zawodniczki krakowskiej Wisły.

Wisła w tym sezonie gra jak z nut. Kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa i pewnym krokiem zbliża się do bram LSK. – Czujemy duży respekt przed krakowiankami – wyznaje trener Murdza . – Przecież to lider I-ligowej tabeli i pewny kandydat do awansu do LSK. Mimo to nie pękamy. Chcemy zagrać dobry mecz i powalczyć na całego. A jak będzie? Nie wiem, nie potrafię powiedzieć. Jeżeli dziewczyny nie spanikują i zaprezentują wszystko to co robimy na treningach to może być ciekawie. Nie szykujemy żadnej tajnej broni. Mamy po prostu zagrać swoje.

 

W ekipie "Białej Gwiazdy" są zawodniczki, które nie tylko z niejednego ligowego pieca chleb już jadły, ale mają za sobą także reprezentacyjną przeszłość. Postacią numer jeden w krakowskiej drużynie i zarazem jej mózgiem jest Magdalena Śliwa . To filar i podstawa krakowskiego zespołu, srebrna medalistka ME. Perfekcyjnie kieruje poczynaniami całej drużyny. Są także: Renata Kolendowska, Katarzyna Mróz, Monika Targosz, Sylwia Wojcieska , a więc siatkarki obyte, a przede wszystkim ograne na ligowych parkietach. 

Nazwiska same nie grają. Wygrywa ten kto danego dnia jest lepiej dysponowany i popełni mniej błędów – kwituje Roman Murdza. W łańcuckim zespole na pewno nie zagra Klaudia Czubek . Pozostałe zawodniczki są zdrowe i z niecierpliwością oczekują na starcie z liderem. Choć łańcucianki nie są faworytkami tego spotkania, to wcale nie zamierzają paść przed liderem na kolana i poddać się bez walki. I fakt. Najważniejsze przecież to nie pękać. Bo do póki piłka w grze…

źródło: Super Nowości

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved