Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzów: Znamy wszystkich uczestników drugiej rundy

Liga Mistrzów: Znamy wszystkich uczestników drugiej rundy

Znamy już komplet drużyn, które awansowały do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Jako ostatnie, premiowane awansem miejsca, wywalczyły zespoły Skry Bełchatów i Lokomotivu Biełgorod.

Przed ostatnią kolejką Ligi Mistrzów tylko w dwóch grupach były jeszcze niewiadome. Po środowych meczach zgodnie z przewidywaniami do drużyn, które awansowały dołączyły Lokomotiv Biełogrod z grupy A i BOT Skra Bełchatów z grupy C. Pierwsi zapewnili sobie awans zwycięstwem 3:2 nad Hypo Tirol Insbruck, a drudzy wyjazdową wygraną z Olympiakosem Pireus.

Wśród drużyn, które odpadły z rywalizacji, są takie zespoły jak Paris Volley czy Iraklis Saloniki. Do pozytywnych zaskoczeń tegorocznej edycji należy z pewnością hiszpańska drużyna Portoll Palma Mallorca, która wygrała grupę A, pozostawiając za sobą Tours VB i Lokomotiv Biełgorod. Hiszpanie wygrali ostatnie siedem spotkań, a porażki ponieśli tylko na początku z Budućnost Podgoricka Banka i Lokomotivem.1 lutego odbędzie się w Luksemburgu losowanie pierwszej rundy play-off. Przed losowaniem ogłoszony zostanie gospodarz rozgrywek Final Four, jeżeli będzie to jedna z dwunastu drużyn nadal grających w Lidze Mistrzów, wtedy automatycznie awansuje ona do turnieju finałowego, a jej miejsce w play-off zajmie drużyna, która uzyskała najlepszy bilans spośród zespołów z czwartych miejsc w grupach. Będzie to DHL Ostrawa (CZE) z grupy D.

Wyniki fazy grupowej Ligi Mistrzów

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved