Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kolejny sparing na korzyść Piasta

Kolejny sparing na korzyść Piasta

Piast Szczecin z Chemikiem Police grał już sześć razy w tym sezonie. Raz w rozgrywkach I ligi kobiet, zaś pięć razy towarzysko. Wszystkie te spotkania wygrywały Piaściary.

W środę działacze obu zespołów postanowili spotkać się po raz kolejny i rozegrać sparing. Mecz w Policach ponownie wygrał spadkowicz z LSK odnosząc tym samym siódme zwycięstwo w meczu derbowym.

Spotkanie składało się z czterech setów. Pierwsze trzy były rozgrywane do 25 punktów, a czwarta partia była tie-breakiem.

Pierwsza odsłona spotkania od początku przebiegała pod dyktando miejscowych, które prowadziły do stanu 21:19. Jednak w tym momencie policzanki się rozluźniły i pozwoliły wyjść na prowadzenie szczeciniankom, co w konsekwencji skończyło się wygrać seta przez Piaściary 22:25. Druga i trzecia partia to wyraźna różnica umiejętności na korzyść zawodniczek Piasta, które na początku zdobywały prowadzenie, a później kontrolowały przebieg gry do samego końca pewnie wygrywając drugą partię 20:25, a trzecią 19:25. Najbardziej zacięty okazał się tie-break, który został rozegrany trochę nietypowo, bo już w czwartym secie. Od samego początku gospodynie sukcesywnie powiększały swoją przewagę (5:2, 10:5). W porę jednak obudziły się zawodniczki Piasta, które powoli zaczęły odrabiać stratę. Przy stanie 14:13 zmniejszyły ją do jednego punktu, ale to piłkę setową w górze miały policzanki. Gdy wydawało się, że rozstrzygną tą partie na swoją korzyść, zdarzył się kolejny przestój w ekipie Mariusza Bujka i set skończył się 14:16 dla Piasta, które tym samym wygrały w całym meczu 4:0.

Chemik Police – Piast Szczecin 0:4

(22:25, 20:25, 19:25, 14:16)

źródło: SportoweFakty.pl