Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skowrońska o sukcesach i trenerze Asystelu

Katarzyna Skowrońska o sukcesach i trenerze Asystelu

- Spokojnie, to tylko dziewięć kolejek - mówi dwukrotna mistrzyni Europy Katarzyna Skowrońska-Dolata, ale po chwili dodaje: fakt, lepszego startu nie mogliśmy sobie wymarzyć.

Polka jest jedną z podstawowych zawodniczek Asystelu Novara, który po dziewięciu kolejkach rozgrywek włoskiej Serie A prowadzi bez porażki i wyprzedza o sześć punktów dwie następne drużyny. We wtorek pewnie pokonał na wyjeździe sławne Foppapedretti Bergamo 3:1. Dzień później trener pani Katarzyny i jej koleżanek Alessandro Chiappini miał urodziny.

To był prezent dla Allego – mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata. – On nam zrewanżował się również upominkiem. Dał dwa dni wolnego za dobrą grę. Jest znakomitym trenerem. Wie kiedy rozbić jakie zajęcia żebyśmy się czuły dobrze fizycznie. Po ciężkiej pracy zafundował nam dwa dni na relaks i regenerację sił.Dziś trener spotka się z zawodniczkami w pizzerii. – Takie spotkania mają już swoją tradycję i rodzinny charakter – mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata. – Ja pójdę z mężem. Koleżanka z narzeczonym, a do jednej z zawodniczek przyjechała mama i zostanie zabrana na pizzę.

Niczego oczywiście nie można przesądzać, ale tego nazwiska warto zacząć się uczyć. I nie tylko dlatego, że prowadzi zespół lidera w najsilniejszej lidze świata. Alessandro Chiappini przysłał swoje zgłoszenie na konkurs na trenera reprezentacji Polski. Według wstępnych ocen jego praca jest jedną z najlepszych. – Alle żyje zespołem, jego sprawami – mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata. – Jest świetnym przyjacielem i surowym trenerem. Szkoleniowego doświadczenia nabierał przy znakomitych trenerach.

W sprawie zgłoszenia się na konkurs Katarzyna Skowrońska-Dolata ma tzw. mieszane uczucia. Z jednej strony ucieszyłaby się, gdyby reprezentację Polski objął tak świetny fachowiec, z drugiej zmartwiła. – Straciłabym w klubie tak dobrego szkoleniowca – powiedziała.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved