Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Opolscy siatkarze potrzebują punktów

II liga: Opolscy siatkarze potrzebują punktów

Mimo tego, że opolscy akademicy mają jeszcze teoretyczne szanse na awans do najlepszej szóstki II ligi, to stawką meczu z Gliwicami będzie jak najwyższe miejsce przed walką o utrzymanie.

Przypomnijmy, że AZS Opole na dwa spotkania przed końcem sezonu zasadniczego jest na siódmym miejscu w tabeli, a w play-off gra najlepszych sześć zespołów. Do Rafko Racibórz, które jest tuż przed opolanami, nasz zespół traci co prawda tylko cztery punkty, ale przeciwnicy mają jeden mecz rozegrany mniej.

Jeżeli więc podopieczni trenera Zbigniewa Rektora chcą zagrać o awans, muszą dwa razy zwyciężyć za trzy punkty i liczyć na porażki raciborzan. Taki scenariusz jest jednak mało prawdopodobny, więc sobotni mecz z AZS-em Gliwice to raczej bój o przysłowiową pietruszkę. – Można tak to nazwać, chociaż dopóki piłka w grze, trzeba być optymistą. Przed akademickimi derbami nie muszę chłopaków specjalnie mobilizować, bo wiedzą, że pewien etap rozgrywek przespali, i chcą pokazać, że potrafią jednak grać – zaznacza szkoleniowiec.Gospodarze są faworytem, bo nie tylko wyprzedzają gliwiczan w tabeli, ale dodatkowo wygrali z nimi ostatnie cztery pojedynki. – Chcemy podtrzymać dobrą passę. Poza tym, jeśli przyjdzie nam walczyć o utrzymanie, to chcemy przystąpić do rywalizacji z jak najwyższego miejsca, by szybko zapewnić sobie byt i móc budować zespół na kolejne rozgrywki – dodaje trener. W tym spotkaniu szkoleniowiec będzie miał już do dyspozycji przyjmującego Marka Wendykiera, który powróci na parkiet po długiej absencji spowodowanej kontuzją stawu skokowego.

AZS PO Cementownia Odra Opole – AZS Gliwice, Sobota, hala Politechniki przy ul. Prószkowskiej, godz. 17

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved