Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Hit kolejki przełożony, ważne spotkania w Poznaniu i Gdańsku

Hit kolejki przełożony, ważne spotkania w Poznaniu i Gdańsku

17. kolejka rundy zasadniczej w grupie pierwszej II ligi siatkarek, podobnie jak poprzednia - także odbywa się na raty. Jedno spotkanie już za nami, zaś rozstrzygnięcie ostatniego pojedynku, będzie znane dopiero za tydzień.

Do bardzo ważnego meczu dojdzie w sobotnie przedpołudnie w Poznaniu, gdzie rezerwy AZS-u zmierzą się z Sokołem Mogilno. Wcześniejsza konfrontacja tych zespołów zakończyła się niespodziewanym zwycięstwem drużyny znad Warty. Jest to zresztą do tej pory jedyna wygrana tej ekipy w spotkaniach wyjazdowych. Poznanianki, szóste po 9. kolejkach, przegrywają ostatnio mecz za meczem i od początku rundy rewanżowej wzbogaciły swoje konto zaledwie o jedno zwycięstwo i 6 punktów meczowych. Mecz ten jest ostatnią szansą gospodyń, by poprawić pozycję wyjściową przed rywalizacją w play-off. Sokół po najwyższej w tym sezonie porażce na własnym obiekcie, będzie chciał zapewne zwiększyć swoje szanse na 4. lokatę po fazie zasadniczej. Potrzebuje do tego kompletu zwycięstw w dwóch ostatnich spotkaniach i jeśli wystąpi w pełnym składzie, jest to jak najbardziej możliwe. Nie można jednak zapomnieć, że z dominującej w rozgrywkach piątki drużyn, do tej pory tylko liderki z Gdańska pokusiły się o zwycięstwo w Poznaniu. Mogilno będzie następnym pogromcą gospodyń?

Typ „Strefy Siatkówki”:AZS AWF II Poznań – Sokół Mogilno 2:3

Aż dwukrotnie w ciągu najbliższego weekendu dojdzie do spotkań młodzieżowych ekip Gedanii i Pałacu. Od piątku bowiem, na obiekcie przy ul. Kościuszki toczyć się będzie rywalizacja w ramach 1/4 finału Mistrzostw Polski Juniorek. Wśród drużyn walczących o dwa miejsca premiowane awansem, są zarówno gdańszczanki – kandydatki do medalu, jak i bydgoszczanki – obrończynie tytułu w tej kategorii wiekowej. Już po zakończeniu tego turnieju, w niedzielne popołudnie, obie drużyny spotkają się ponownie, by jako rezerwy drużyn z Ligi Siatkówki Kobiet, walczyć o drugoligowe punkty. Gospodynie tego meczu, jako jedyne od początku II rundy nie zaznały goryczy porażki. Wszystko wskazuje więc, że rywalizacja o 1. miejsce w grupie rozstrzygnie się dopiero w ostatniej kolejce fazy zasadniczej. Również postawa Pałacu w rundzie rewanżowej może cieszyć kibiców tej drużyny. Przedostatnie w połowie rozgrywek bydgoszczanki, wzbogaciły swoje konto już o 10 punktów, co przyniosło im awans w tabeli i szansę na 6. lokatę po pierwszym etapie sezonu. Ostatnie spotkanie z drużyną Uniwersytetu Piast było też pierwszą w całym sezonie wygraną dziewcząt z Pałacu w stosunku 3:0. To właśnie ze szczeciniankami będą najprawdopodobniej toczyć korespondencyjny pojedynek o ostatnią, bezpieczną lokatę w tabeli. Odebranie jednego punktu liderkom znad morza mogłoby ten cel znacznie przybliżyć. Czy Pałac poradzi sobie z tym wyzwaniem? Może jednak kolejny raz całą pulę zgarną liderki z Trójmiasta?

Typ „Strefy Siatkówki”:

Energa Gedania II Gdańsk – Pałac II WSG Bydgoszcz 3:1

Trzeci i ostatni mecz, który odbędzie się w nadchodzący weekend, to spotkanie outsiderów z Akademii Rolniczej z Poznaniu i Zawiszy z Sulechowa. Zespół z Wielkopolski, złożony z bardzo walecznych i już ogranych zawodniczek, niezbyt dobrze radzi sobie w spotkaniach drugiej rundy. W ciągu siedmiu kolejek, wzbogacił swoje konto zaledwie o 3 punkty, zwyciężając jedynie w derbowym pojedynku z AZS AWF II. Jeszcze gorzej spisuje się drużyna gości. To właśnie w listopadowej konfrontacji z poznańskim rywalem, sulechowianki zdobyły swój ósmy i ostatni do dnia dzisiejszego punkt w tabeli. Zespół Zawiszy, w którym doświadczenia nabierają nawet piętnastoletnie kadetki, często wygrywa pojedyncze sety z silniejszymi rywalami, jednak trudno oczekiwać od niego zwycięstw, a tym bardziej w spotkaniu rozgrywanym na obcym parkiecie. Być może obie drużyny stoczą ze sobą jeszcze kilka pojedynków w II rundzie play-off, walcząc o utrzymanie w lidze. Mecz ten może być więc swoistą próbą sił przed decydującymi rozstrzygnięciami.

Typ „Strefy Siatkówki”:

AZS Akademia Rolnicza Poznań – Zawisza Sulechów 3:1

Sportowym wydarzeniem soboty miał być mecz w Toruniu, gdzie wicelider powinien rozegrać spotkanie z trzecią ekipą rozgrywek – ChTPS Chodzież. Do tej rywalizacji dojdzie jednak z tygodniowym opóźnieniem (10 lutego). Aż czternaście torunianek z ligowego zespołu to jeszcze juniorki, bądź kadetki, z których większość od piątku będzie walczyła o awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorek. Podopieczne Ewy Openchowskiej wspólnie z Energą Gedanią II wyraźnie zdominowały rundę rewanżową fazy zasadniczej i pewnie zmierzają do II rundy play-off. By osiągnąć ten cel, drużyna z Grodu Kopernika potrzebuje maksymalnie dwóch punktów meczowych, a w sytuacji, gdyby doprowadziła do tie-breaku w tym spotkaniu to wystarczy właśnie ten jeden! W dotychczasowej rywalizacji tych ekip górą zawsze był zespół z Wielkopolski. Wszystko jednak przemawia za tym, że seria ta właśnie się zakończy. Budowlanki wygrały u siebie wszystko, jedynie z Gedanią II tracąc punkt meczowy. Chodzież natomiast zupełnie nie radzi sobie na parkietach drużyn z dominującej piątki tego sezonu, gdyż z trzech dotychczasowych spotkań wyjazdowych przywiozła łącznie… jednego seta. Kto wie, czy obie drużyny za niespełna dwa miesiące nie spotkają się ponownie w walce o finał play-off?

Typ „Strefy Siatkówki”:

TKS-T Budowlani Toruń – ChTPS Chodzież 3:1

We wtorek rozegrano awansem mecz pomiędzy Uniwersytetem Piast Szczecin, a rezerwami Nafty Gaz Piła. Komplet punktów wywalczyły gospodynie, zwyciężając 3:1. Spotkanie było więc dość udanym rewanżem akademiczek za listopadowe 0:3 w Pile. Szczecinianki powiększyły swój dorobek do 22. punktów i w dużej mierze od ich ostatniego meczu w Mogilnie będzie zależało, kto znajdzie się w szóstce drużyn, walczących o mistrzostwo grupy pierwszej II ligi. Zespół z Piły, rywalizujący o czwartą lokatę z Sokołem Mogilno, ma na koncie nadal 28 oczek i w perspektywie bardzo trudny mecz z liderkami z Gdańska. Może więc dojść do zamiany na miejscach 4-5, a więc dwóch ekip, które już w tym miesiącu będą rywalizować ze sobą w meczach fazy play-off.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved