Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Drugi krok radomskich akademiczek w drodze do play-off

Drugi krok radomskich akademiczek w drodze do play-off

Kolejny krok do wywalczenia miejsca w pierwszej szóstce rundy zasadniczej może uczynić jutro II-ligowy zespół AZS-u Politechnika Radomska. W wyjazdowym meczu zagra on z akademiczkami z Uniwersytetu Warszawskiego.

By znaleźć się w gronie drużyn, które zapewnią sobie utrzymanie w lidze i będą walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej, radomianki muszą wygrać dwa ostatnie w sezonie zasadniczym spotkania i liczyć na potknięcie Skarpy Toruń, która obecnie okupuje szóste miejsce w tabeli. Pierwszy krok w drodze do osiągnięcia tego celu podopieczne Rafała Skórnickiego zrobiły w poprzedniej kolejce, wygrywając ze Skarpą bez straty seta. Teraz czeka je teoretycznie łatwiejsze zadanie, bo ich rywalem będzie przedostatni zespół ligi. Siatkarki AZS-u nieraz jednak udowodniły, że znacznie trudniej gra się im, kiedy pełnią funkcję faworytek: – Faworytem to byliśmy może na samym początku rozgrywek. Teraz nie można ślepo postawić na żadną z drużyn. Łatwo na pewno nie będzie i wszystko jak zwykle okaże się na boisku – zaprzecza teorii trener Politechniki.

To, co zostało niezmienne od inauguracji sezonu, to założenia taktyczne, których realizację próbuje egzekwować od swoich zawodniczek radomski szkoleniowiec. Mocna zagrywka, kończący atak oraz skuteczny blok to z pewnością mocno oklepany schemat, jednak w tegorocznych rozgrywkach radomianki niejednokrotnie zapominały tego siatkarskiego ABC.Ekipy AZS-u nie omijają także szalejące ostatnio wirusy. Z powodu choroby pod znakiem zapytania stoi występ Karoliny Jaroszek. Z kolei najskuteczniejsza zawodniczka – Klaudia Gościcka – mimo że w minionym tygodniu trenowała w rodzinnym Olsztynie, powinna zasilić szeregi Politechniki w Warszawie.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved