Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Tomasz Wójtowicz: Ich sukcesy zawsze szły w parze z naszymi

Tomasz Wójtowicz: Ich sukcesy zawsze szły w parze z naszymi

Dwa miesiące temu cała Polska cieszyła się z wicemistrzostwa świata drużyny siatkarzy. Teraz śladami drużyny Raula Lozano idą piłkarze ręczni, którzy zagrają w półfinale mistrzostw świata.

W spotkaniu ćwierćfinałowym biało-czerwoni w dramatycznych okolicznościach pokonali Rosję 28:27 (16:14). Polski zespół znalazł się w czołowej czwórce po raz pierwszy od 25 lat.

Nas, siatkarzy, łączy z piłkarzami ręcznymi niesamowita więź. Tak się składa, że ich sukcesy zawsze szły w parze z naszymi – mówi Tomasz Wójtowicz, najlepszy polski siatkarz lat 70.W 1974 roku sięgnęliśmy po mistrzostwo świata, oni zdobyli czwarte miejsce w świecie. Na igrzyskach w Montrealu staliśmy na najwyższym podium, oni odbierali brązowe medale. Początek lat 80. to ich trzecie miejsce na mundialu, a nasze brązowe medale mistrzostw Europy. Niemal zawsze byliśmy od nich wyżej – wspomina Wójtowicz.

Nasze pokolenie to już jednak przeszłość. Ale wyrasta nowe – siatkarzy i piłkarzy ręcznych – które kontynuuje nasze tradycje. W grudniu było wicemistrzostwo świata w Japonii moich następców, teraz pora na sukces szczypiornistów. Zwłaszcza że ich losy znów się splatają. Mecz z Rosją to przełom. Zarówno drużyny Lozano, jak i Wenty. Sukces nie tylko sportowy, ale i mentalny – uważa mistrz olimpijski z Montrealu.

źródło: Gazeta Wyborcza, Kurier Lubelski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved