Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Siatkarze Wkręt-Metu chorują

Siatkarze Wkręt-Metu chorują

Zamiast koncentrować się na najbliższych meczach, zawodnicy Wkręt-Metu leżą w łóżkach i leczą przeziębienia. Już 2 lutego do Częstochowy przyjeżdża warszawska Politechnika. Piotr Gacek, Adrian Patucha i Marcin Wika nie mogli już wystąpić w spotkaniu z Jadarem.

Zawodników rozłożyły silne przeziębienia i musieli zostać w domach. Pierwsi dwaj doszli już do siebie, ale Wika nie może sobie poradzić z infekcją od ponad tygodnia i trudno powiedzieć, czy 2 lutego będzie do dyspozycji trenerów. Rozchorował się także Robert Szczerbaniuk, który 30 stycznia nie uczestniczy w treningach.

Niestety, nie wygląda to najlepiej. Jedni dochodzą do siebie, inni zaczynają chorować i tak w kółko – mówi II trener Wkręt-Metu Radosław Panas. – Kto będzie mógł zagrać z Politechniką, okaże się dzień przed meczem. Wika i »Benek« [Szczerbaniuk – przypd. red.] wybierają się na kontrole do lekarza i wszystko się wyjaśni.Częstochowianie mają problemy, ale na szczęście kalendarz rozgrywek ułożył się dla nich korzystnie. Po serii bardzo trudnych meczów, teraz grają z mniej wymagającymi rywalami. 2 lutego zmierzą się z Politechniką, która zdobyła dotychczas ledwie jeden punkt, a na zakończenie rundy wyjadą do Wrocławia.

Politechnika grała lepiej już w ostatnich meczach, ale nie zdobyła punktów i wciąż jest na końcu tabeli. Warszawianie mają nóż na gardle i muszą zacząć wygrywać, jeżeli chcą się znaleźć w ósemce. Dlatego spodziewamy się trudnego spotkania – podkreśla trener Panas. – My też mamy swój cel – chcielibyśmy w końcu wejść do czwórki. Po spotkaniu z Politechniką czekają nas dwa wyjazdy, które trzeba będzie wygrać. W rundzie rewanżowej mamy dobry układ meczów. Pojedziemy co prawda do Jastrzębia, ale Olsztyn i Bełchatów przyjadą do nas. Myślę, że jest realna szansa, żebyśmy do play-offów przystąpili nawet z drugiego miejsca. Z tym, że my nie wybiegamy aż tak daleko w przyszłość. Teraz koncentrujemy się na Warszawie. Przyjedzie trener Skorek, Wojciech Jurkiewicz, zapowiada się ciekawy mecz.

Wkręt-Met zmierzy się z Politechniką w piątek 2 lutego o godz. 17. W środę 7 lutego wystąpi we Wrocławiu, a już dwa dni później rozegra wyjazdowy pojedynek z Resovią Rzeszów, która na rozpoczęcie rozgrywek odebrała naszej drużynie jeden punkt w hali Polonia.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved