Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Niepewny występ Macieja Dobrowolskiego

Niepewny występ Macieja Dobrowolskiego

Dziś siatkarze z Bełchatowa rozegrają w Pireusie ostatni mecz pierwszej fazy LM, który zadecyduje o awansie. Tymczasem pierwszy rozgrywający, Maciej Dobrowolski, doznał kontuzji.

Maciej Dobrowolski całe zajście próbował obrócić w żart, ale w jego głosie słychać było smutek i zaniepokojenie.

Zepsuła mi się noga – mówił rozgrywający Skry. – Pech dopadł mnie w czasie rozgrzewki przed poniedziałkowym treningiem. Truchtałem po parkiecie i noga „uciekła” mi do przodu. Teraz kostka jest spuchnięta, pojawił się krwiak, ale lekarz i masażysta robią wszystko, bym mógł zagrać. Wierzę, że wszystko skończy się dobrze.Jego występ jest bardzo wątpliwy. Mamy do meczu jeszcze 33 godziny i zrobimy wszystko, żeby Maćka doprowadzić do „stanu używalności”, ale może nam się to nie udać – martwił się wczoraj, w południe wiceprezes Skry Konrad Piechocki.

Niestety uraz Maćka jest na tyle groźny, iż pomimo zabiegów fizjoterapeuty oraz lekarza klubowego jego udział w meczu z Olimpiakosem stoi pod dużym znakiem zapytania.

Na wtorkowym treningu w niewielkiej hali w Pireusie rozegranie trenował Bartłomiej Neroj, a w zastępstwie Dobrowolskiego wystąpił II trener BOT Skry – Jacek Nawrocki.

Jak stwierdził Wojciech Łucarz – klubowy lekarz mistrza Polski – u Macieja Dobrowolskiego doszło do chwilowej niestabilności, w przebiegu której naderwane zostało więzadło trójgraniaste i więzozrost strzałkowo-piszczelowy przedni. Stosowane są zabiegi fizykalne oraz farmakologiczne. Przewidywany czas powrotu do zdrowia nie jest do końca znany, jednak leczenie może potrwać nawet 2 tygodnie.

źródło: Przegląd Sportowy, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved