Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Centrostal startuje do rewanżów

LSK: Centrostal startuje do rewanżów

Siatkarki Centrostalu/Focus Park wygraną z Gwardią zakończyły 1. rundę rozgrywek w LSK. Już w sobotę (godz. 17.00) podejmować będą AZS Białystok, który pokonały na wyjeździe 3:1.

Liga jest wyraźnie podzielona na pięć mocnych zespołów i pięć słabszych – mówiła po sobotnim meczu kapitan Gwardii Wrocław, Katarzyna Mroczkowska, która w sezonie 2001/2002 z Centrostalem zdobyła brązowy medal MP i zajęła 3. miejsce w Top Teams Cup. – Te mocne to Centrostal, Bielsko, Muszyna, Piła i Kalisz. Pozostałe, w tym nasz, zaliczają się do drugiej grupy.

To widać było wyrażnie w sobotnim meczu. Na razie jednak bydgoszczanki są za mocne dla dołu tabeli, a niestety za słabe dla miejsc z czołówki. W meczu z Gwardią, z powodu przeziębienia, w podstawowym składzie nie wystąpiła Ewa Kowalkowska. Kapitan zespołu weszła na dwie zmiany.Z Gwardią od początku zagrały zmienniczki – Ala Szajek i Dorota Ściurka. Jak oceniasz ich występ?

Ewa Kowalkowska:Oczywiście pozytywnie. Naszym zadaniem jest wyciągnąć z nich to, co najlepsze. Inaczej nic z tego nie będzie, bo dziewczyny same nic nie zdziałają.

Przydarzyły wam się w tej pierwszej rundzie wpadki, z Winiarami, Naftą i Bielskiem…

I chcemy się tym zespołom zrewanżować. Wierzę, że w drugiej rundzie zagramy lepiej, a poza tym o końcowym wyniku zadecyduje play off.

Podobnego zdania jest Karolina Ciaszkiewicz, która z Gwardią zdobyła najwięcej punktów dla zespołu (13). – Gwardia nie zaskoczyła was i zwycięstwo przyszło łatwo. To jednak Winiary, Nafta i Bielsko staną nam pewnie na drodze do medalu…

Będziemy chciały odrobić straty, a w meczach z Naftą i Aluprof liczymy na atut własnej hali i kibiców. Z Winiarami też tanio skóry nie zamierzamy sprzedać. Do każdego meczu przystępujemy z zamiarem wygrania i bicia się o medal – kontynuuje przyjmująca z Bydgoszczy Karolina Ciaszkiewicz.

Autorem tekstu jest Jacek Drozdowski – Gazeta Pomorska

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved