Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dariusz Luks: Najsilniejszy PLS w historii

Dariusz Luks: Najsilniejszy PLS w historii

Rzut oka do terminarza rozgrywek i zaraz przekonujemy się, że najbliższy tydzień będzie niezwykle ważny dla siatkarzy Jadaru Radom. W sobotę podejmą BKSCh Delektę Bydgoszcz.

W środę przyjadą do stolicy na spotkanie z J.W. Construction AZS Politechnika Warszawska. Całej trójce punkty potrzebne jak woda rybie.

Na razie o Politechnice w ogóle nie myślimy – mówi trener Jadaru Dariusz Luks. – Koncentrujemy się jak zwykle na najbliższym spotkaniu. Dariusz Luks zgadza się, że teraz czeka zespół swoiste być albo nie być. A w Radomiu jest presja na wyniki.Kibice oczekują od nas wyników – mówi trener Luks. – Trzeba pamiętać, że jesteśmy baniaminkiem. Moim zdaniem Polska Liga Siatkówki jest obecnie najsilniejsza w swojej historii. Słabeuszy nie ma. O miejsce w ósemce trzeba zapracować. Nie sądzę, żeby Politechnika miała problemy z utrzymaniem. Ma zbyt dobre nazwiska w składzie. Oczywiście tzw. wielka czwórka przewyższa resztę swoimi umiejętnościami. Żeby pokonać np. Jastrzębski Węgiel czy PZU AZS to trzeba wznieść się na szczyty swoich możliwości, a mocny rywal musi mieć słabszy dzień.

Dariusz Luks podkreślił, że w zespole Delekty grają tak rutynowani zawodnicy jak Krzysztof Kocik, Krzysztof Janczak, Adam Nowik czy Rafał Kwasowski.

Oba zespoły walczyły w play-off I ligi w poprzednim sezonie. Lepszy okazał się Jadar 2:1. – Teraz jest trochę inna sytuacja, zmieniło się sporo w składach obu drużyn – powiedział Dariusz Luks.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved