Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zmiana terminów turniejów o awans do II ligi

Zmiana terminów turniejów o awans do II ligi

Wydział Rozgrywek PZPS-u podał, że w związku ze zmianami w terminarzu rozgrywek szczebla młodzieżowego, uległy też zmianie terminy turniejów o awans do II ligi kobiet i mężczyzn.

Zgłoszenia do półfinałów należy przesłać do dnia 12 lutego 2007 roku. Nadal obowiązuje zasada, że Wojewódzkie Związki Piłki Siatkowej mogą zgłaszać dodatkowo trzecie zespoły w województwie, które w przypadku wolnych miejsc zostaną dolosowane do niekompletnych grup.

Turnieje półfinałowe zostaną rozegrane w dniach 2-4 marca, a turnieje finałowe 23-25 marca 2007.W każdym województwie rozgrywki przebiegają do wyłonienia mistrza i wicemistrza województwa, którzy zdobywają prawo do gry w dalszych etapach. WZPS może podać drużynę rezerwową, która zajęła 3. miejsce w województwie. W przypadku wolnych miejsc w grupach półfinałowych, nastąpi uzupełnienie grup na podstawie losowania, które odbędzie się w siedzibie PZPS z udziałem przedstawicieli drużyn rezerwowych wyrażających chęć udziału w rozgrywkach o II ligę.

Etapy rozgrywek centralnych:

Ćwierćfinał o wejście do II ligi kobiet i mężczyzn nie odbędzie się. Jednocześnie informujemy, że eliminacje rozpoczną się od półfinałów.

I etap centralny – półfinał 2-4.03.2007

Startują 32 zespoły podzielone na 8 grup po 4 zespoły, awansują po 2 zespoły z każdej grupy .

II etap centralny – finał 23-25.03.2007

Startuje 16 zespołów podzielonych na 4 grupy po 4 zespoły (mecze systemem „każdy z każdym”) . Zwycięzcy grup otrzymują bezpośredni awans do II ligi.

III etap centralny – o miejsce w II lidze 14 i 21.04.2007

Zespoły, które zajmą II miejsce w poszczególnych grupach finałowych rozegrają dwumecz z przedostatnim miejscem z II ligi. Gospodarzem pierwszego spotkania jest zespół drugoligowy.

źródło: inf. własna, PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn, ligi wojewódzkie

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved