Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie 17. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 17. kolejki I ligi mężczyzn

Okrasą 17. kolejki I ligi mężczyzn miał być mecz Jokera z Nysą, ale lider nadspodziewanie gładko przegrał. Nysanie zachowali wprawdzie pierwsze miejsce w tabeli, ale tracący do nich 2 punkty Płomień ma rozegrany o jeden mecz mniej.

Mecz kandydatów do awansu można nazwać rozczarowaniem. Joker potrzebował tylko nieco ponad godzinę, by odesłać AZS Nysa do domu z zerowym dorobkiem punktowym. Szczególnie drugi set spotkania w Pile nie będzie miło wspominany przez akademików, bowiem siatkarze z Nysy zostali w nim dosłownie rozbici przez gospodarzy. Wynik 25:10 dla Jokera najdobitniej pokazuje, że AZS musi jak najszybciej zapomnieć o tym meczu. Pilanie natomiast dzięki zwycięstwu utrzymali dystans nad czwartą w tabeli Avią.

Na oddech ulgi mogą sobie pozwolić siatkarze GTPS Gorzów. Po serii słabych występów w końcu sytuacja zdaje się uspokajać. Po zwycięstwie w 15. kolejce nad rezerwami Skry, tym razem GTPS pokonał BBTS Bielsko-Biała i zachował przewagę punktową nad zespołami z dolnej części tabeli. Co prawda do gry gorzowian można jeszcze mieć wiele zastrzeżeń, ale na tym etapie rozgrywek najważniejsze są punkty. Z pewnością bardziej oczek potrzebują bielszczanie, którzy są w gorszej sytuacji niż GTPS, ale zawodnicy BBTS nie składają broni i zapowiadają walkę do końca sezonu.W końcu zgodnie z oczekiwaniami do walki o wysokie pozycje w tabeli włączyła się Avia Świdnik. W tym tygodniu świdniczanie w nieco zmienionym składzie (trener dał odpocząć kluczowym zawodnikom) pokonali SMS PZPS I Spała 3:1 i awansowali na czwartą pozycję w lidze. Prawdziwy sprawdzian czeka jednak Avię w sobotę, kiedy to świdniczanie podejmować będą u siebie Płomień Sosnowiec.

Płomień Sosnowiec nie miał żadnych problemów z pokonaniem Energetyka Jaworzno. Mecz w Sosnowcu trwał zaledwie godzinę, a gościom udało się zdobyć jedynie 48 małych punktów. Energetycy zachowali jednak 6. miejsce w tabeli, czyli ostatnie które gwarantuje spokojny byt ligowy. Jednak po piętach depczą im GTPS i Inotel, które mają po jednym meczu rozegranym mniej. „Kaziki” z kolei stają przed szansą powrotu na fotel lidera. W przypadku zwycięstwa w sobotę w Świdniku zepchną z czoła tabeli pauzującą w następnej kolejce Nysę.

W Poznaniu spotkały się drużyny będące w odmiennych nastrojach – Pronar Hajnówka w końcu zaczął wygrywać i na Podlasiu powiało optymizmem przed dalszą częścią sezonu. Inotel natomiast miał za sobą dość długą serię porażek, która zepchnęła poznaniaków z bezpiecznych rejonów tabeli do grupy zespołów walczących o utrzymanie. W tym meczu obie passy zostały jednak przerwane, Inotel zdobył komplet punktów, a hajnowianie wracali do domu z niczym. Z pewnością zwycięstwo poznaniaków optymistycznie ich nastroi przed wyprawą do Bielska-Białej, Pronar zaś zagra u siebie kolejny mecz za „sześć punktów”. Przeciwnikiem będzie bowiem sąsiad z ligowej tabeli – SPS Zduńska Wola.

W Zduńskiej Woli, zdecydowanym faworytem meczu byli gości – Skra II Bełchatów, ale spodziewać się można było, że SPS tanio skóry nie sprzeda, bo w tej części sezonu każdy punkt jest już na wagę utrzymania. Spotkanie zakończyło się wygraną bełchatowian 3:2, choć to gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie w meczu. Strata punktu kosztowała Skrę utratę czwartej pozycji w lidze, natomiast skromny dorobek SPS pozwolił przeskoczyć im w tabeli Pronar Hajnówkę.

Wyniki 17. kolejki I ligi mężczyzn:

Joker Piła – AZS PWSZ Nysa 3:0

(25:22, 25:10, 25:22)

Więcej o meczu

GTPS Gorzów – BBTS Bielsko-Biała 3:1

(25:21, 25:21, 23:25, 25:21)

Więcej o meczu

SMS PZPS I Spała – Avia Świdnik 1:3

(21:25, 25:21, 23:25, 17:25)

Więcej o meczu

Płomień Sosnowiec – Energetyk Jaworzno 0:3

(25:12, 25:16, 25:20)

Więcej o meczu

KS Inotel Poznań – Pronar Parkiet Hajnówka 3:1

(25:20, 27:25, 23:25, 25:23)

Więcej o meczu

SPS Zduńska Wola – Skra II Bełchatów 2:3

(25:18, 24:26, 25:21, 14:25, 13:15)

Pauzowała Bzura Ozorków.

Zobacz również:

Wyniki 17. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved