Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > W meczu na szczycie górą Milena Rosner

W meczu na szczycie górą Milena Rosner

W ostatniej kolejce ligi hiszpańskiej doszło do pojedynku pomiędzy pierwszą a drugą drużyną rozgrywek SFV. Spotkanie Marichalu Tenerife z Grupo Murcia 2002 elektryzowało cały hiszpański świat siatkówki.

W obu drużynach występują reprezentantki Polski, ale nie wszystkie mogą mówić o dobrym występie.

Pierwsze dwa sety meczu były wyrównane, ale w obu ostatecznie szalę zwycięstwa przechylały faworytki z Teneryfy. Grupo stać było tylko na jeden „podryw” stąd trzecia partia wygrana do 19. W kolejnym jednak klasę pokazały mistrzynie kraju wygrywając 20:25.Wydaje się, iż walka o mistrzostwo Hiszpanii po tym spotkaniu została rozstrzygnięta. Grupo najprawdopodobniej walczyć będzie tylko o drugie miejsce. Zespół Małgorzaty Glinki i Agaty Mróz, aby „dogonić” ekipę Mileny Rosner musi liczyć na jej potknięcia, co oczywiście jest mało prawdopodobne.

Warto wspomnieć o zdobyczach punktowych naszych reprezentantek. Niestety w tak ważnym meczu pierwszych skrzypiec w swoim zespole nie zagrała Rosner – zdobyła tylko jeden punkt w ataku. Pochwały za postawę na boisku należą się za to Małgorzacie Glince, która zapisała na swoim koncie 19 „oczek”. Druga reprezentantka występująca w Grupo – Agata Mróz zgromadziła ich 9. Najwięcej punktów w Marichalu zdobyła Neslihan Demir – 23, natomiast w Murcii Rosjanka Ljubov Kilić.

Grupo 2002 Murcia – Tenerife Marichal 1:3

(24:26, 22:25, 25:19, 20:25)

Zobacz również:

Wyniki 18. kolejki oraz tabela ligi hiszpańskiej kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved