Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Szykuje się wstrząs w Chemiku Police

Szykuje się wstrząs w Chemiku Police

fot. archiwum

Po czwartej przegranej z rzędu działacze zastanawiają się nad radykalnym wstrząsem w drużynie. - Coś złego dzieje się w zespole - przyznaje Wiktor Szostak, prezes Chemika. Nieoficjalnie mówi się o podziałach w zespole...

Chemik Police przegrywa na wyjeździe? OK. Liga jest wyrównana, każdy może wygrać z każdym, a czynnikiem decydującym najczęściej jest atut własnego parkietu. Jeśli grudniowe zwycięstwo policzanek z silną Dąbrową określono jako niespodziankę, to przegraną z Sokołem jako wpadkę. Jak jednak określić porażkę z Legionovią w sobotę?

 

Klub ma problem, bo sponsor główny (Zakłady Chemiczne Police) dosyć znacząco zmniejszył dotację na kluby sportowe. Ale… – Dziewczyny otrzymują w terminie wszystko, co jest zapisane w kontraktach – twierdzi szef. 

Więc? Nieoficjalnie mówi się o podziałach w zespole na "stare" (te, które wywalczyły awans) i "młode" (przyszły przed sezonem). Takie podejrzenia padają jednak najczęściej w momencie kryzysu zespołu. A ten jest. – Dziewczyny przestały mnie słuchać na treningach. Dużo gadają, mało robią, bo uważają, że wiedzą lepiej – wyjaśniał rozgoryczony trener Mariusz Bujek . – Kary? Najłatwiej jest ukarać, ale efektów może nie być.

 

Tradycyjnie pierwszym do zwolnienia jest właśnie trener. Bujka już po sobotnim meczu działacze zaprosili na rozmowy. – Sukces ma wielu ojców, porażka zawsze jednego. Nie wiem, co będzie z trenerem Bujkiem – mówił Szostak. W niedzielne popołudnie dodał: – Od poniedziałku do środy będziemy prowadzili rozmowy. Nie wiem, jakie zapadną decyzje.

 

Rozwiązania są trzy: Bujek przestaje być trenerem (najpewniej zastąpiłby go Leszek Piasecki, który pomagał mu w prowadzeniu zespołu); od składu odsunięte zostają zawodniczki (taki los może spotkać np. Katarzynę Ostrowską , która po tym, jak klub zablokował jej transfer do Mielca, gra słabiej); męska rozmowa we gronie zespołu z udziałem prezesa. Co klub wybierze?

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved