Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Ryerson Rams zrewanżowali się ekipie Toronto

Ryerson Rams zrewanżowali się ekipie Toronto

Grając u siebie, w Kerr Hall, prowadzeni przez Mirka Porosę siatkarze dziesiątego zespołu w krajowym rankingu CIS - Ryerson Rams, pokonali drużynę Toronto 3:0. Aktualnie Rams zajmują drugie miejsce w tabeli ligi OUA, mając na koncie 28 punktów i rekord 14-3.

Zwycięstwo Rams w rozegranym 26 stycznia (piątek) meczu z Toronto Varsity Blues, było udanym rewanżem Rams, za porażkę w pierwszym ligowym meczu tych drużyn, który siatkarze Toronto wygrali na własnym parkiecie 3:0, w dniu 30 listopada 2006. Tamta porażka była szczególnie pamiętna Dla Rams, bo przerwała świetną, trwającą od początku tego sezonu, passę dziesięciu kolejnych zwycięstw w lidze OUA. Od tamtego meczu, Zespół z Ryerson University przegrał jeszcze dwa mecze ligowe, ale godny podkreślenia jest fakt, że na własnym parkiecie podopieczni Mirka Porosy biją wszystkich rywali już od dłuższego czasu. Wygrany w ubiegły piątek mecz z Toronto, był 21., kolejnym spotkaniem ligowym w sezonie zasadniczym ligi OUA, wygranym przez Rams na swoim boisku.

W ostatnim meczu z Varsity Blues Ryan Vandenburg zdobył dla Ryerson 20 punktów, w tym 15 z ataku i 5 po asach serwisowych. Oleh Kovalchuk dorzucił 9 punktów (8 z ataku), a Matt Fugard także 9, ale 7 z ataku i 2 zdobyte blokiem. Dla rywali z Toronto, 16 razy punktował Brendan Peel (13 pkt z ataku i 3 blokiem), zaś Sreven Kung zdobył 15 punktów, z czego 12 po akcjach w ataku.

Ryerson Rams – Toronto Varsity Blues 3:0 (26:24, 25:21, 25:20)

To świetny wynik dla Ryerson. Wygraliśmy w trzech setach u siebie i podtrzymaliśmy dobrą passę zwycięstw w domu. To był 21 mecz bez porażki u siebie w regularnych rozgrywkach ligowych. Był to bardzo ważny mecz dla obydwu stron. We wszystkich setach kontrolowaliśmy przebieg wydażeń. Sety były bardzo wyrównane mniej więcej do 16 punktów, a potrm z łatwością odskakiwaliśmy na bezpieczną odległość i dalej graliśmy prawie bezbłędnie. Jedynie w pierwszym secie, gdy prowadziliśmy 24:21, pozwoliliśmy rywalom wyrównać i końcówka seta zrobiła się bardzo emocjonująca. Bardzo dobrze zagraliśmy w ataku – większość podstawowych zawodników zagrała w tym elemencie z 50-60-procentową skutecznością. Bardzo dobrze kierował grą w pierwszych dwóch setach mój drugi wystawiający, Cameron Bartlett, który ma 18 lat i jest dopiero pierwszy rok z zespołem. Mecz zakończył Ryan Vandeburg, posyłając asa serwisowego. Teraz już myślimy o następnych meczach. W najbliższy piątek i sobotę gramy w Kingston z Queen’s i RMC – mówił o piątkowym zwycięstwie i dalszych planach Rams, Mirek Porosa.

W ważnym dla Rams, innym meczu minionego weekendu, prowadzący w tabeli ligi OUA zespół Queen’s, pokonał 3:1 Western Mustangs (25:22, 25:27, 25:19, 25:20). Aktualnie lider rozgrywek ma 30 punktów i rekord 15-1. Rams są na drugim miejscu, z rekordem 14-3. Niżej podajemy wyniki pozostałych spotkań minionego weekendu, aktualną tabelę ligi OUA i wykaz spotkań jakie do rozegrania mają jeszcze Rams do końca sezonu zasadniczego.