Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Robert Prygiel: Nie czuję się weteranem

Robert Prygiel: Nie czuję się weteranem

Weterani z Surgutu przeżywają drugą młodość - w tym duchu rosyjskie media piszą o ostatnich wynikach miejscowego Surgutu, w którym jedną z głównych ról gra Robert Prygiel.

Wcale nie czuję się weteranem – mówi Robert Prygiel. – Tutaj doniesienia prasowe nie zawsze korespondują z rzeczywistością. Ostatnio byłem świadkiem jak już w samolocie przed startem nasz prezes opowiadał korespondentowi centralnej gazety co się działo na meczu.

Gazprom Surgut pokonał na wyjeździe 3:2 Lokomotiw Jekaterynburg. W Rosji, jak podkreśla wielu obserwatorów, na wyjazdach gra się szczególnie ciężko. W tym przypadku było podobnie. Goście prowadzili 2:0 i 16:13.Potem były ze dwie-trzy skandaliczne decyzje sędziowskie – powiedział Robert Prygiel. – Przegraliśmy seta. W czwartym trener wpuścił na boisko rezerwy, dając odpocząć pierwszej szóstce. Pełnym składem zagraliśmy w tie breaku i pewnie pokonaliśmy w tej partii Lokomotiw.

W sobotę do Surgutu przylecą z wizytą siatkarze Dynama Jantaru Kaliningrad. Ten zespół jest pewną niewiadomą – mówi Robert Prygiel. – Rozegrał w superlidze zaledwie trzy mecze. Wygrał, tak samo jak my w Jekaterynburgu. W ostatniej kolejce zrobił to co do niego należało – pewnie pokonał u siebie Nową Nowokujbyszewsk. Na starcie nie sprostał Dynamu z Kazania, ale to jest główny kandydat do złota. Wiemy na co stać Łukasza Żygadło czy Stanisława Dinejkina. Nasza wygrana daje nam praktycznie awans do play off. Zrobimy więc wszystko, żeby odnieść zwycięstwo.

Robert Prygiel mówi, że nie ma jakichś interesujących przecieków na temat wyboru nowego trenera reprezentacji Rosji. Nie chce mi się wierzyć, żeby wrócił Szypulin – powiedział. – Zdaje się, że zgłosił do konkursu tylko dlatego, żeby wzmocnić konkurencję. Władimir Alekno? Ten wybór jest bardzo prawdopodobny.

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved