Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Łukasz Wiśniewski laureatem Stypendium im. Arka Gołasia

Łukasz Wiśniewski laureatem Stypendium im. Arka Gołasia

W Klubie Olimpijczyka Centrum Olimpijskiego PKOl, odbyła się dzisiaj uroczystość przyznania Stypendium im. Arkadiusza Gołasia. Laureatem został Łukasz Wiśniewski, który jest zawodnikiem pierwszoligowej drużyny SMS PZPS Spała.

Stypendium w wysokości 2000 złotych brutto (po połowie fundowane przez Polski Komitet Olimpijski i Polski Związek Piłki Siatkowej) będzie wypłacane przez dwanaście miesięcy. Stypendysta jest wybierany w drodze konkursu z grona osób nominowanych przez trenerów kadry narodowej. W tym roku wśród nich znaleźli się Przemysław Kasparek i Fabian Drzyzga.

Łukasz Wiśniewski, który 3 lutego ukończy osiemnaście lat i gra na pozycji środkowego nie krył wzruszenia, że to właśnie on został w ten sposób wyróżniony – Nie spodziewałem się, że zostanę wybrany z grona tak znakomitych moich kolegów – powiedział. – Nie miałem okazji poznać Arka Gołasia ani nawet widzieć go „na żywo”, jednak ale będę się starał, żeby grać tak dobrze jak on – dodał.W uroczystości udział wzięli Adam Krzesiński, Sekretarz Generalny PKOl, Andrzej Gołaszewski, wiceprezes PZPS oraz Agnieszka Gołaś. Oprócz dyplomu Laureat otrzymał również pamiątkową statuetkę z rąk Tomasza Lachowicza, redaktora naczelnego „Super Expressu”.

Łukasz Wiśniewski urodził się we Włodawie. Ma 199 cm wzrostu, waży 92 kg. Siatkówkę trenuje się od drugiej klasy gimnazjum. Jego trenerem klubowym jest Maciej Sobieraj (UKS Serbinów Biała Podlaska), zaś w SMS-ie PZPS Spała – Karol Janaszewski i Maciej Zendeł.

Zgodnie z ideą, jaka przyświecała twórcom i pomysłodawcom Stypendium im. Arkadiusza Gołasia, laureat w okresie pobierania stypendium jest zobowiązany do przestrzegania zasad fair play, do systematycznego podnoszenia poziomu sportowego oraz udziału w treningach i rozgrywkach.

Nazywany przez kolegów Wiśnią siatkarz spełnia wszystkie warunki, jakie spełniać powinien laureat Stypendium im. Arkadiusza Gołasia.

Zdolny, skromny, pracowity – wylicza trener Janaszewski. – Lubiany przez kolegów – wtrąca Maciej Zendeł. – No i pięknie się ułożyło, że nagrodę imienia Arka Gołasia, wybitnego środkowego i absolwenta SMS Spała, dostanie… młody środkowy ze Spały – dodaje Janaszewski.

źródło: inf. prasowa, Super Express

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved