Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dialog Gwardia zapomina o niepowodzeniach w Szczyrku

Dialog Gwardia zapomina o niepowodzeniach w Szczyrku

- Brakowało nam argumentów. Centrostal jest natomiast stworzony do zdobywania medali i to wykorzystał - podsumowuje druzgocącą porażkę wyjazdową porażkę Gwardii w Bydgoszczy trener wrocławianek Rafał Błaszczyk.

Wrocławskie siatkarki wracały z Pomorza z nosami spuszczonymi na kwintę, choć statystycy doszukali się swego rodzaju zwycięstwa. W piątek męska EnergiaPro Gwardia uległa Jastrzębskiemu Węglowi 0:3, zdobywając w całym meczu 41 oczek. W wewnątrzklubowej rywalizacji lepsza okazała się więc żeńska sekcja, bo w bydgoskiej Łuczniczce uzbierała 45 punktów. Pocieszenie to jednak marne.

W dwóch pierwszych setach przyjezdne w ogóle nie nawiązały walki. W trzecim, choć przegrywały już 4:8, doprowadziły do stanu 13:14. Po drugiej przerwie technicznej nastąpił jednak odjazd i skończyło się wynikiem 18:25.

W dniu meczu zespół trenował jeszcze w Łuczniczce i wyglądało to dobrze. W czasie spotkania, czego się nie chwyciliśmy, to było już źle. Najwyraźniej mamy już dość grania z przeciwnikami z najwyższej półki. Oni w ogóle nie chcą się mylić, w niczym nam pomóc – złorzeczy pół żartem rzecznik sekcji Dariusz Gintowt.

Wczoraj zespół wyjechał na 4-dniowe zgrupowanie do Szczyrku, by pooddychać rześkim górskim powietrzem. I zapomnieć o ostatnich niepowodzeniach. W sobotę będzie trzeba podrażnić w Orbicie Aluprof, a później odrodzić się w Gdańsku. – Tam już po prostu trzeba wygrać – niecierpliwi się Bogumiła Barańska.

źródło: Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska