Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Strefowe podsumowanie 9. kolejki LSK

Strefowe podsumowanie 9. kolejki LSK

9. kolejka LSK zakończyła się nieoczekiwanym zwycięstwem ostatnich w tabeli akademiczek z Poznania, nad mistrzyniami Polski. W pozostałych meczach, zgodnie z przewidywaniami, nie było niespodzianek.

W grodzie Staszica, doszło do spotkania wicelidera tabeli ekstraklasy, z zajmującą aktualnie ósme miejsce – Stalą Mielec. Działacze klubu z Mielca, przed meczem postanowili zostawić przy zespole trenera Jacka Wiśniewskiego, którego pozycja wciąż nie jest pewna. Jego ekipie nie udało się wywieźć z parkietu faworytek nawet punktu. ”Nafciarki”, w każdym z setów wyraźnie pokonały swoje rywalki. Najwięcej emocji przyniosła trzecia partia, która aż do stanu 21-21 toczyła się „punkt za punkt”. Trener Jerzy Matlak sięgnął wtedy po doświadczone Michelę Teixeirę oraz Beatę Strządałę, co pozwoliło zawodniczkom Nafty spokojnie „dowieźć” zwycięstwo do końca.

Nafta Piła – Stal Mielec 3:0

(25:16, 25:14, 25:21)

Więcej o meczu

Na parkiecie lidera LSK, nie doszło do niespodzianki. Wielką niewiadomą jest forma beniaminka ligi – AZS Białystok, który w spotkaniach z klasowymi rywalami nie zanotował jeszcze wygranej. Kaliszanki wyraźnie zaznaczyły swoją przewagę, zarówno w drugiej, jak i w trzeciej partii, przewyższały swoje rywalki w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła. Walka nawiązała się jedynie w pierwszym secie, który zakończył się wynikiem 25-23. Po raz kolejny z dobrej strony pokazały się lewoskrzydłowe: Anna Barańska oraz Anna Woźniakowska. Na pochwałę, zasłużyła także rozgrywająca Winiar – Olga Owczynnikowa. Siatkarki z Kalisza, umocniły się na pozycji lidera rozgrywek, natomiast białostoczanki po tej kolejce spadły na ostatnie miejsce w tabeli.

Winiary Kalisz – Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0

(25:23, 25:18, 25:15)

Szczęśliwa passa zawodniczek Aluprofu Bielsko–Biała, pod wodzą Wiktora Kreboka trwa. Tym razem, zwyciężyły one jednego z beniaminków ligi – Energę Gedanię Gdańsk. Nawet fakt, że był to mecz rozgrywany na wyjeździe, nie miał wpływu na postawę bielszczanek. W pierwszym secie wygrały pewnie do 17, przy czym gdańszczanki popełniały niemalże szkolne błędy, które nie powinny się zdarzyć w najwyższej klasie rozgrywek. Drugi set przyniósł dobrą i wyrównaną grę, po obu stronach siatki. Do stanu 16–15 prowadziły gdańszczanki, jednak końcówka partii należała do zawodniczek z Bielska–Białej, które wygrały ją do 21. Trzecia odsłona meczu, to pogrom gospodyń, które nie potrafiły nawiązać wyrównanej walki.

Energa Gedania Gdańsk – BKS Aluprof Bielsko-Biała 0:3

(17:25, 21:25, 14:25)

Na parkiecie w Bydgoszczy, spotkały się szósta i trzecia drużyna LSK. Bez wątpienia faworytem meczu był bydgoski Centrostal, który ostatnio rozgrywa swoje mecze ze zmiennym szczęściem. W pierwszej szóstce gospodyń doszło do dwóch znaczących zmian. Za Ewę Kowalkowską zagrała Alicja Szajek, natomiast za Joannę KuligowskąDorota Ściurka. Bydgoszczanki od samego początku spotkania prowadziły i nie pozwoliły swoim rywalkom przekroczyć bariery dwudziestu punktów, w żadnym z setów. To pewne zwycięstwo, pozwoliło im awansować na trzecią pozycję w tabeli.

Centrostal Focus Park Bydgoszcz – Dialog Gwardia Wrocław 3:0

(25:14, 25:13, 25:18)

W Muszynie, doszło do sporej niespodzianki. Dotychczasowy outsider ligi – AZS AWF Poznań, zmierzył się z mistrzem Polski – Muszynianką Muszyna. Wszystko wskazywało na to, że problemy w zespole z Muszyny, zostały zażegnane. „Mineralne” od 30 grudnia, nie przegrały żadnego spotkania w lidze. Poznanianki natomiast nie realizują celów, jakie wytyczyli im włodarze klubu. Wszystko wskazywało, zatem na łatwe trzy punkty Muszynianki. Być może zbytnia pewność siebie spowodowała, że poznanianki walczyły jak równy z równym z bardziej renomowanym rywalem. Tylko pierwszy i ostatni set, nie zakończyły się na przewagi. Warto zaznaczyć, że wyjątkowo dobry mecz rozegrała dziś Marta Czerwińska, a także Joanna Frąckowiak. W drużynie mistrzyń kraju, po raz pierwszy zobaczyliśmy w akcji drugą rozgrywającą – Bułgarkę Evelinę Cvetanovą.

Muszynianka Fakro Muszyna – IDM Swarzędzkie Meble AZS AWF Poznań 2:3

(25:21, 23:25, 27:25, 23:25, 9:15)