Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Strefowe podsumowanie 7. kolejki PLS

Strefowe podsumowanie 7. kolejki PLS

Za nami 7. kolejka rozgrywek Polskiej Ligi Siatkówki. Tym razem w ani jednym spotkaniu kibice nie mieli okazji zobaczyć tie-breaka, a spodziewany ostry pojedynek Resovii Rzeszów ze Skrą Bełchatów zakończył się szybkim zwycięstwem gości 3:0.

Jednego seta zdołali „urwać” siatkarze Jadaru Radom w meczu wyjazdowym z Wkręt-metem Domexem AZS Częstochowa. Do podopiecznych Dariusza Luksa należała druga partia wygrana do 21. W pozostałych górą byli gospodarze, a ich przewaga była znacząca. Jedynie w czwartej partii było sporo emocji. W końcówce zgodnie z oczekiwaniami kibiców lepsi okazali się częstochowianie, którzy zwyciężyli 25:21. AZS zajmuje obecnie zaledwie 5. pozycję w tabeli z taką samą liczbą punktów jak Resovia Rzeszów, ale z gorszym bilansem setów.

AZS Częstochowa – Jadar Radom 3:1

(25:17, 21:25, 25:16, 25:21)

Więcej o meczu

Wyrównane spotkanie stoczyli pomiędzy sobą akademicy z Warszawy i Olsztyna. Tym razem górą był zespół Ireneusza Mazura – PZU AZS, który zwyciężył 3:1. Nie było jednak łatwo. Po dwóch pierwszych setach na tablicy wyników widniał remis, a trzecia partia rozstrzygnęła się dopiero w samej końcówce. Dzięki Sinanowi Tanikowi wygrali ją olsztynianie. Podłamało to nieco siatkarzy Politechniki, którzy w czwartym secie walczyli mniej więcej do stanu 17:18. Potem ich siły osłabły, co wykorzystali siatkarze PZU AZS Olsztyn i wygrali do 21. Po tym spotkaniu Politechnika nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli Polskiej Ligi Siatkówki.

AZS Politechnika – PZU AZS Olsztyn 1:3

(25:22, 21:25, 23:25, 21:25)

Deklasacja – tak jednym słowem można określić mecz pomiędzy Gwardią Wrocław a Jastrzębskim Węglem. Gospodarze okazali się niezwykle gościnni dla jastrzębian oddając im trzy partie praktycznie bez walki. – Zagraliśmy źle, trzeba to sobie powiedzieć, spodziewaliśmy się z naszej strony lepszej postawy w tym meczu – mówił po spotkaniu Bartosz Janeczek, atakujący Gwardii. Zwycięstwo do 13, 12 i 16 mówi samo za siebie. Jastrzębski Węgiel zagrał idealnie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Mając na koncie jedno zaległe spotkanie siatkarze z Jastrzębia plasują się obecnie na 3. pozycji w tabeli.

Gwardia Wrocław – Jastrzębski Węgiel 0:3

(13:25, 12:25, 16:25)

To miał być mecz walki – lider tabeli Resovia Rzeszów podejmował mistrza kraju Skrę Bełchatów. Walka była, i owszem, ale tylko do momentu, do którego zezwolili goście z Bełchatowa. Końcówki bezsprzecznie należały do siatkarzy Daniela Castellaniego, którym niezwykle zależało na szybkim zwycięstwie. Przed nimi bowiem ważny mecz w Lidze Mistrzów. Resovia z kolei bardzo chciała dobrze zaprezentować się przed własną publicznością, co im się udało, choć z pewnością nie w takim stopniu jak planowali. Porażka spowodowała, że spadli od razu na 4. miejsce w tabeli PLS.

Resovia Rzeszów – Skra Bełchatów 0:3

(20:25, 22:25, 20:25)

Wygrana Mostostalu Azoty Kędzierzyn-Koźle z Delectą Bydgoszcz umocniła siatkarzy Andrzeja Kubackiego na 6. miejscu w tabeli Polskiej Ligi Siatkówki. W porównaniu z sytuacją zespołu z początku rozgrywek obecne perspektywy są znacznie weselsze. Goście zdołali wygrać zaledwie jednego seta w tym spotkaniu. Pozostałe partie, mimo że bardzo wyrównane, padały łupem gospodarzy. Najpewniej zwyciężyli w ostatniej partii 25:21. BKSCh Delecta zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli rozgrywek i musi się mocno postarać, aby walczyć o utrzymanie w ekstraklasie.

Mostostal-Azoty – Delecta Bydgoszcz 3:1

(25:23, 19:25, 25:23, 25:21)