Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Kinga Kasprzak: Czeka nas przez to ciężka praca

Kinga Kasprzak: Czeka nas przez to ciężka praca

fot. archiwum

Najważniejsze pytanie stawiane przez kibiców Piasta Szczecin dotyczy szans drużyny na zajęcie drugiego miejsca w ligowej tabeli. Po porażce dąbrowianek z drużyną SMS Sosnowiec potwierdza się fakt, że MMKS mogą przytrafić się wpadki. Czy Piast to wykorzysta?

Szczeciński Piast od miesiąca ma nowego szkoleniowca, Ireneusza Kłosa . Po przegranej na własnym parkiecie z MMKS Dąbrowa Gornicza, szczecinianki muszą liczyć na potknięcia tej drużyny i jej stratach punktowych, dających Piaściarom szansę na prześcignięcie dąbrowianek i zajęcie drugiego miejsca w tabeli. Kinga Kasprzak, przyjmująca Piasta Szczecin, w meczu z Dąbrową została uznana za najbardziej wyróżniającą się zawodniczkę spotkania. Po rozegraniu 17. kolejki spotkań, podczas której szczeciński zespół nie grał (mecz z SMS PZPS I Sosnowiec przełożony został na 5. lutego) SportowymFaktom opowiedziała o:

 

… pracy z nowym trenerem:Pracuje się dobrze, przede wszystkim inaczej, niż z trenerem Jerzym Taczałą . Są nowe elementy, których wcześniej nie robiłyśmy. Niektóre naprawdę nam się bardzo podobają i są bardzo istotne. My jako zespół musimy naprawić dużo własnych błędów, które zdarzają się niezwykle często i przeszkadzają nam w wyprowadzaniu skutecznych akcji… Czeka nas przez to ciężka praca, ale tylko ciężką pracą i własnym uporem możemy z dziewczynami do czegoś dojść. Ja wierzę że będzie dobrze. Trener Kłos jest szkoleniowcem, który jak trzeba pochwali, jak trzeba udzieli istotnych uwag, które na pewno można wykorzystać i zastosować w grze. Kiedy zawodniczka jest pozytywnie oceniana za to co robi dobrze, to będzie chciała szlifować to, żeby dojść do perfekcji. Natomiast jeśli dostaje uwagę negatywną, jest to rodzaj krytyki, ale na pewno nie po to, by sprawić przykrość, lecz po to, by wyeliminować błędy i żeby w przyszłości było lepiej (skuteczniej).

 

… szansie na awans w tabeli po przegranej Dąbrowy:

Wszystkie zdajemy sobie sprawę, że Dąbrowa to nie jest łatwy przeciwnik, który przyjeżdża, by oddać punkty na terenie rywala i można to było zauważyć w naszym spotkaniu na własnym parkiecie z tym zespołem. Jadąc na dwumecz do Sosnowca i do Chorzowa aby odrobić stracone punkty i zbliżyć się do drugiej lokaty, musimy bezwzględnie oba te spotkania zakończyć trzypunktowym dorobkiem. Nie będzie to łatwe zadanie, ale trzeba się mocno skoncentrować i sprężyc na te dwa spotkania abyśmy wracając z wyjazdu były zadowolone.

 

… o treningach podczas przerw między meczami:

Na pewno dla nas jako zawodniczek granie dwóch meczów pod rząd jest trochę zaburzeniem rytmu treningowo-meczowego, bo daleki wyjazd wiąże się z ciężka podróżą i zmęczeniem, a grając dwa spotkania pod rząd trzeba zebrać maksymalnie dużo sil aby dać raęe i nie zawieść zespołu swoja postawą. Oczywiście przemieszczanie się z miejsca na miejsce wiąże się troszkę ze zmianą samopoczucia, a to nie zawsze wychodzi nam na dobre, ale nie możemy się tym tłumaczyć, tylko starać się jak najlepiej wykonywać powierzone nam zadania. Wiemy o co gramy, wiemy jaka jest ciężka i stroma droga przed nami, ale trzeba dążyć na szczyt. Natomiast, jeśli mamy tydzień przerwy, to trenujemy we własnej hali, a klub stara się nam załatwić przeciwników do sparingu, bądź gramy między sobą, ale wiadomo, że naturalną koleją rzeczy jest cały tydzień treningów, a w sobotę mecz…

 

… o szansach na drugie miejsce w tabeli:

Oczywiście, zajęcie drugiego miejsca to nie jest dla nas zadanie niewykonalne ani nie możliwe do zrealizowania. Musimy wiedzieć, że wyjeżdżając teraz na każdy mecz, bądź grając spotkanie u siebie, musimy inkasować trzy punkty i starać się nie dopuszczać do straty, tak jak miało to miejsce na przykład w Częstochowie… Jeżeli tylko będziemy ciężko pracować i robić swoje, to efekty przyjdą same, nie będzie trzeba oglądać się na inne zespoły z tabeli. Myślę, że drugie miejsce jest jak najbardziej w naszym zasięgu.

 

… o tym, co trzeba poprawić w grze zespołu:

Nie jesteśmy zespołem starym… trzon zespołu tworzą młode dziewczęta i nam tych błędów przytrafia się najwięcej… dlatego też musimy wiedzieć, że złe nawyki trzeba szybko niwelować, a kolekcjonować te zagrania, które są skuteczne i przynoszą zdobycz punktową… Każda z nas musi zdawać sobie sprawę co robi źle, a co dobrze i jeśli więcej będzie tego dobrego i wykorzystywania cennych uwag trenera, to będzie dobrze. Nam, jako zespołowi, przydarzają się drobne błędy typu: niedokładne dogranie, bądź obrona na druga stronę, ale ciężką praca na pewno dojdziemy do perfekcji.

 

a na koniec o kontuzjach trapiących szczeciński zespół:

No cóż…. kontuzje to jest normalna rzecz w życiu sportowca i trzeba być na to przygotowanym… oczywiście my jako zawodniczki musimy na siebie uważać, bo od naszego zdrowia i dyspozycji zależy dobro całego zespołu. Ostatnio ja przechodziłam zapalenie górnych dróg oddechowych i cały tydzień byłam wykluczona z treningów. Od poniedziałku wracam do zespołu aby wznowić treningi. Mam też problemy z mięśniami brzucha, które niewiadomo z jakiej przyczyny odnawiają się dość często. Koleżanki z zespołu też narzekają na zdrowie. Paulina Dutkiewicz wraca do nas po artroskopii kolana, Ania Związek ma problemy z kolanami, Marlena Twaróg razem z Martą Benderską narzekały na bole pleców, a Paulina Rolińska miała kłopoty z żołądkiem… teraz musimy uważać przy takiej niekorzystnej pogodzie żeby nie chorować…

 

Z Kingą Kasprzak rozmawiał Łukasz Płócienniczak (SportoweFakty)

źródło: inf. własna, SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved