Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Orzeł za silny dla Chrobrego Głogów

II liga: Orzeł za silny dla Chrobrego Głogów

W 16. kolejce na własnym parkiecie Orzeł podejmował czerwoną latarnię na drugoligowym froncie - zespół Chrobrego Głogów. Międzyrzeczanie po porażce z Sulechowem bardzo chcieli się zrehabilitować.

Plan ten wykonali w stu procentach, bowiem zainkasowali trzy punkty oraz awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Inauguracyjną odsłona meczu rozpoczęła się od prowadzenia Orła 7:4. Chrobry w tej fazie seta miał wyraźne problemy ze skończeniem ataku, jednak już po chwili głownie za sprawą Lewickiego oraz Paśko goście zdołali doprowadzić do remisu po 9. Od tego momentu obie drużyny grały punkt za punkt, a na boisku z obu stron kibice oglądali koncert zepsutych zagrywek. Przy stanie po 16 w polu serwisowym pojawił się rozgrywający gospodarzy Grzegorz Pająk i po jego asach serwisowych gospodarze prowadzili już 22:16. Tak wypracowanana przewaga pozwoliła na kontrolowanie gry, a 25 punkt międzyrzeczanie zdobyli po błędzie Buko.Kolejna partia była wyrównana do stanu po 6. Następnie goście dzięki skutecznej grze blokiem zdołali odskoczyć na dwa punkty. W tym momencie pojawił się na zagrywce Grzegorz Pająk, który popisał się dwoma asami serwisowymi. Równorzędna walka toczyła się do stanu po 13. Zawodnicy Chrobrego tymczasem wzmocnili zagrywkę oraz bardzo dobrze spisywali się w obronie, a nie do zatrzymania byli Lewicki oraz Paśko (13:18). Nie pomogły roszady kadrowe dokonywane przez trenera Andrzeja Stanulewicza i w tej partii górą byli goście, którzy zwyciężyli do 20.

Set trzeci to popis gry blokiem zawodników Orła. Prym w tym elemencie siatkarskiego rzemiosła wiedli Michał Pajor oraz Wojciech Wesołowski i gospodarze wyszli na prowadzenie 8:1. Chrobry zdołał jedynie zbliżyć się do Orła na 10:6, jednak skuteczna gra gospodarzy spowodowała, że głogowianie zostali całkowicie pozbawieni złudzeń na odwrócenie losów tego seta. Ostatni punkt zdobył pojedynczym blokiem na Oczkowskim, Tomasz Korzeniewski, który pojawił się na boisku w miejsce Wojciecha Janasa (25:11)

Kolejna partia była zacięta do stanu po 6. Następnie Chrobry zdołał wyjść na trzypunktową przewagę. W tym momencie o czas poprosił trener Stanulewicz. Od tego momentu obraz gry zmienił się całkowicie. Orzeł zaczął zdobywać punkty blokiem, dwie piłki wybronił libero Patryk Kabziński i było już po 10. Goście tymczasem popełniali wiele błędów własnych i mięli wyraźne problemy ze skończeniem ataku. Od tego momentu na boisku istniała tylko jedna drużyna. Ciężar zdobywania punktów wziął na siebie Michał Jakubczak, skutecznie funkcjonował międzyrzecki blok i gospodarze odskoczyli na 21:14. Przy stanie 23:17 pojawił się na zagrywce Pająk, który swoją atomowa zagrywką siał spustoszenie w szeregach gości. Ostatni punkt zdobył Wesołowski, który wykorzystał przechodzącą piłkę i z trzech punków zdobytych w tym spotkaniu mogli się cieszyć gospodarze.

MOW Orzeł Międzyrzecz – SPS Chrobry Głogów 3:1

(25:18, 20:25, 25:11, 25:17)

Składy zespołów:

Orzeł: Pająk, Pajor, Janas, Jakubczak, Wesołowski, Karbowiak, Kabziński(l) oraz Korzeniewski, Kawczak, Hernik

Chrobry: Lewicki, Patykiewicz, Koszela, Sosiński, Buko, Paśko, Uderian(l) oraz Oczkowski, Dykta

Zobacz również:

Wyniki 16. kolejki oraz tabela gr. 1 II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved