Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Krok akademiczek w drodze do fazy pucharowej

II liga: Krok akademiczek w drodze do fazy pucharowej

Drugoligowa drużyna AZS-u Politechnika Radomska uczyniła pierwszy krok na drodze do zapewnienia sobie prawa gry w fazie play-off. W wyjazdowym meczu pokonała Skarpę Toruń 3:0.

Zwycięstwo jest o tyle cenniejsze, że to właśnie ze Skarpą radomianki toczą bezpośrednią walkę o szóste miejsce w rundzie zasadniczej, które daje pewne utrzymanie w lidze i pozwala na grę w kolejnej fazie rozgrywek. I chociaż torunianki mają wciąż punkt przewagi nad AZS-em, a ich kolejnymi rywalami będą dwie drużyny znajdujące się na dnie tabeli, trener akademiczek jest optymistą. – Zrobiliśmy mały kroczek, ale mamy jeszcze do zrobienia dwa o wiele większe. Musimy wygrać dwa kolejne spotkania i liczyć na potknięcie Skarpy. Zespół ten gra jednak coraz słabiej, szczególnie po odejściu do pierwszoligowej Legionovii Legionowo ich najlepszej zawodniczki Sandry Cabańskiej – powiedział „Gazecie” trener Rafał Skórnicki.

Do wzrostu pozytywnego nastawienia radomskiego szkoleniowca przyczyniła się także dobra gra jego podopiecznych. Radomianki zagrały bardzo konsekwentnie zagrywką i blokiem. Popełniły także o wiele mniej błędów niż zazwyczaj. Mimo wcześniejszych problemów zdrowotnych Politechnika rozpoczęła spotkanie swoją „żelazną szóstką”. W Toruniu po przebytej chorobie zwłaszcza w polu zagrywki bardzo dobrze spisała się Joanna Majkusiak. Wtórowały jej Karolina Pawłowska oraz Klaudia Gościcka, którą z uwagi na oszczędzanie sił przed najważniejszymi spotkaniami przy korzystnym wyniku zastępowała Klaudia Januszewska.W następnej kolejce spotkań, która będzie już przedostatnią w rundzie zasadniczej, radomianki zmierzą się na wyjeździe z akademiczkami z Uniwersytetu Warszawskiego.

Skarpa Toruń – AZS Politechnika Radomska 0:3

(19:25, 20:25, 14:25)

Składy:

AZS Politechnika: Kamińska, Gościcka, J. Majkusiak, Pawłowska, Lachowska, Kucharska, Dobosz (libero) oraz Januszewska.

Zobacz również:

Wyniki 16. kolejki oraz tabela gr. 3 II ligi kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved