Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Jaworzno utrzymuje się w lidze

II liga: Jaworzno utrzymuje się w lidze

W meczu 16. kolejki siatkarki MCKiS Jaworzno wprawdzie 2:3 przegrały z zespołem z Sosnowca, ale wywalczyły 1. punkt i tym samym utrzymały się w II lidze kobiet.

W meczu 16. kolejki siatkarki MCKiS Jaworzno wprawdzie 2:3 przegrały z zespołem z Sosnowca, ale wywalczyły 1. punkt i tym samym utrzymały się w II lidze kobiet!

Trener ekipy z Sosnowca Piotr Augustyn zapowiadał zwycięstwo swego zespołu za trzy punkty, natomiast zawodniczki z Jaworzna i trener Mariusz Łoziński liczyli na rewanż za przegraną 0:3 w Sosnowcu. Siatkarkom dopingowali I ligowi siatkarze, którzy swoje spotkanie rozgrywali z Płomieniem Sosnowiec.

Na pierwszą partię oba zespoły wyszły skoncentrowane i nastawione na walkę. Rozpoczęła się wymiana ciosów z obu stron. Po kilku błędach swoich podopiecznych trener Mariusz Łoziński już w pierwszej części gry wykorzystał dwie przerwy (8:10, 10:13). Jaworznianki rzuciły się do odrabiania strat. Zaczęły lepiej serwować, kilka punktów zdobyły blokiem, a w ataku bezbłędnie grała Monika Pielecka. Od stanu 15:15 żaden zespół nie dawał za wygraną. Sytuacja się zmieniła, gdy przy stanie 20:19 dla sosnowiczanek na zagrywce w zespole z Jaworzna stanęła Jagoda Pstraś. Podopieczne Piotra Augustyna nie mogły sobie poradzić z jej trudnymi serwisami – albo nie przyjmowały ich wcale, albo przyjmowały tak, że nie były w stanie zakończyć swoich akcji atakiem. To bezlitośnie wykorzystywały gospodynie, które wygrały pierwszą partię 25:21.

Druga partia to znowu dobre widowisko. Zawodniczki z Sosnowca zdenerwowane przegraną w pierwszej partii prowadziły już 13:9. Ale jaworznianki przy głośnym dopingu swoich kibiców ruszyły do odrabiania strat. I znowu skutecznie, bo na tablicy pojawił się wynik 14:14 oraz 16:14 dla MCKiS. Jak się okazało na tak walczący i tak skutecznie grający zespół z Jaworzna przyjezdne nie umiały znaleźć lekarstwa. Sosnowiczanki przegrywały już 23:19 by ostatecznie ulec w drugim secie 25:20.

Trzecia odsłona to słabsza gra MCKiS i dominacja Płomienia Sosnowiec. Podopieczne trenera Łozińskiego nie mogły złapać rytmu gry z pierwszych dwóch partii, zaczęły popełniać błędy i grać mało zdecydowanie. Przewaga przyjezdnych 9:4, 15:7 i 19:13 oddaje to co działo się na boisku. Nic nie dały zmiany w ekipie z Jaworzna. Najpierw Jagodę Pstraś zastąpiła Olga Samul, później w miejsce Małgorzaty Bojko weszła Karolina Kuryło. Ostatecznie jaworznianki przegrały tę partię 25:16.

Czwartego seta zespół z Jaworzna rozpoczął z jedną zmianą w wyjściowej szóstce. Joannę Łoś zastąpiła Olga Samul. Początek partii to znowu dobra gra przyjezdnych, które od razu uzyskały kilku punktowa przewagę (5:2, 12:7, 16:10). Przy głośnym dopingu swoich kibiców jaworznianki zerwały się do boju jeszcze raz. I znowu odrobiły straty. W końcówce przegrywały tylko 22:21. Trzy ostatnie akcje w tym secie to trzy okazje do zdobycia punktu przez zespół z Jaworzna. Niestety dla MCKiS, tak dobrze spisująca się do tej pory Monika Pielecka popełniła trzy błędy w ataku i z wygranej w tym secie mogły cieszyć się zawodniczki z Sosnowca.

Piąta partia to wyrównana walka. Zawodniczki z Sosnowca uzyskały nieznaczną przewagę (10:8, 13:11) i to one wygrały piątego seta 15:13 i cały mecz 3:2.

Jednak w tym meczu nie było przegranych. Zawodniczki MCKiS Jaworzno wywalczyły w tym meczu 1. punkt i tym samym po rundzie zasadniczej uplasują się na co najmniej szóstym miejscu w grupie 2., co jest równoznaczne z utrzymaniem się w II lidze kobiet. Stawiany przed nimi cel w tym sezonie został osiągnięty.

MCKiS Jaworzno – WSZiM Płomień Sosnowiec 2:3

(25:21,25:20,25:16,25:21,15:13)

Skład MCKiS Jaworzno: M.Bojko, M.Pielecka, K.Sawaniewicz, J.Łoś, I.Knapik, J.Pstraś, K.Suska (libero) oraz O.Samul, K.Kuryło, W.Hubczeńko, B.Łopacka.

Trener: M.Łoziński

Po meczu powiedzieli:

Mariusz Łoziński (trener MCKiS Jaworzno):

Jesteśmy dzisiaj bardzo szczęśliwi, bo utrzymaliśmy się w II lidze kobiet. Jest to na pewno powód do dumy dla zawodniczek, trenerów i działaczy. Dziękujemy kibicom za wsparcie i za to, że nie odwrócili się od nas w trudnych momentach.

Monika Pielecka (atakująca MCKiS Jaworzno):

Dzisiejszy mecz był potwierdzeniem starej siatkarskiej prawdy: „kto nie wygrywa 3:0 przegrywa 2:3”. Zależało nam bardzo, aby przed naszymi kibicami zrewanżować się drużynie z Sosnowca za przegraną w I rundzie. Myślę, że było to widać w całym meczu. Zostały jeszcze dwa mecze, które chcemy wygrać. Dziękujemy kibicom za doping, są naszym siódmym zawodnikiem.