Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Jak lider z wiceliderem

II liga: Jak lider z wiceliderem

W meczu na szczycie 16. kolejki II ligi Trefl Gdańsk pokonał na wyjeździe Wilgę Garwolin w trzech setach. Głównym problemem gdańszczan w początkowym okresie gry była silna zagrywka siatkarzy Wilgi Garwolin.

Mecz był wyrównany, zwłaszcza w pierwszym secie, w którym gospodarze prowadzili 9:5 a następnie 13:9. Decydujące dla losów meczu były końcówki setów. Gdańszczanie po doświadczeniach ze sparingu w Bydgoszczy tym razem potrafili przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść w rozstrzygających momentach. Taktyczna zagrywka i pewna gra blokiem zapewniła zwycięstwo żółto-zielonym.

To był mecz godny lidera i wicelidera rozgrywek. Bardzo dobrze zagrali zmiennicy Wilgi Garwolin, my graliśmy podstawowym składem. Cieszę się, że przed play off pokazaliśmy, że potrafimy wygrać z wiceliderem na wyjeździe bez straty seta. Wszystko idzie w dobrym kierunku – powiedział trener Rafał Prus.

Szkoleniowiec Wilgi Garwolin w spotkaniu z Treflem nie mógł liczyć na jednego ze swoich najbardziej doświadczonych zawodników Marcina Firszta. 35-letni atakujący nie zagrał z powodu choroby. Brakowało go najbardziej w końcówkach setów, gdy zwykle do niego adresowane są najważniejsze piłki meczu.

Trefl Gdańsk to bardzo doświadczony zespół. Dwa sety graliśmy na styku, powiedziałbym bardzo mocnym styku i zabrakło nam trochę szczęścia. Bardzo dobrze gra się przeciwko tak silnym zespołom, jak Trefl jednak każdy błąd jest natychmiast wykorzystywany przez przeciwnika. W szeregach gdańskiego zespołu najbardziej podobała mi się gra Marcina Iglewskiego, to bardzo dynamiczny zawodnik, potrafi skończyć piłkę – powiedział Jakub Sokołowski trener Wilgi Garwolin.

Wilga Garwolin – Trefl Gdańsk 0:3

(23:25, 22:25, 21:25)