Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Derby dla Sosnowca

I liga: Derby dla Sosnowca

W 17. kolejce I ligi mężczyzn Płomień Sosnowiec podejmował w rewanżowym spotkaniu Energetyka Jaworzno. Tym razem lepsi okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli po zaledwie godzinnej walce 3:0.

Początek spotkania to koncert błędów w wykonaniu obu zespołów, który rozpoczął autowym atakiem w siatkę Szymon Kostecki. Kilka chwil później podobnie zagrali Marek Nowak oraz Krzysztof Szopa. Także gospodarze nie uniknęli błędów, bowiem w siatkę zaserwował Marcin Kudłacik, a w kontrze atak zepsuł Jakub Łomacz. Taki obraz gry rysował się do stanu po 7. Limit błędów przez gospodarzy został już wyczerpany. Podopieczni trenera Zawieracza przestali bowiem psuć kolejne zagrywki, czy też ataki. Przy stanie 10:8 w polu serwisowym pojawił się ponownie Łukasz Jurkojć, przy którego pozornie prostej zagrywce tym razem udało się Płomieniowi zdobyć dwa oczka 12:8. Chcąc jeszcze ratować wynik trener gości Zbigniew Błaszczak poprosił o przerwę dla swojego zespołu. Co prawda w następnej akcji Energetykowi udało się zdobyć punkt po ataku Pietryki, jednak odpowiedź Sosnowca była błyskawiczna. Coraz bardziej rozbici siatkarze z Jaworzna nie byli w stanie nawiązać już walki z v-ce liderem rozgrywek. Po kolejnych skutecznych atakach Legienia, Łomacza czy Kudłacika gospodarze stopniowo powiększali przewagę, która w pewnym momencie wynosiła już aż 8 punktów (18:10). Seta zakończył atakiem z kontry, grający na naprawdę dobrym poziomie kapitan Płomienia Jakub Łomacz.

Druga partia niewiele różniła się przebiegiem od pierwszej. Gospodarze od pierwszej piłki narzucili swój styl gry, nie pozwalając gościom rozwinąć skrzydeł. Chociaż obie drużyny nie wystrzegły się błędów. Już na samym początku podwójnym blokiem Rafała Legienia i Marcina Kudłacika został powstrzymany Szymon Kostecki, a w kolejnej akcji na pojedynczym został złapany Paweł Pietryka. Ponadto nie do zatrzymania byli Jakub Łomacz oraz Marcin Grygiel. Przy stanie 12:7 dla gospodarzy, trener Zbigniew Błaszczak zdecydował się wprowadzić na parkiet za Krzysztofa AntosikaPrzemysława Golca oraz za Szymona Kosteckiego – Marka Nowaka. Jednak na nic to się zdało, bowiem przewaga sosnowiczan była na tyle duża, iż umożliwiała spokojne prowadzenie gry. Przy stanie 23:143 piłkę setową atakiem ze środka wywalczył Marcin Kudłacik. Jednak gościom udało się jeszcze zdobyć 2 kolejne punkty, m.in. z błędu rozgrywającego Łukasza Jurkojca. Końca tej partii lepiej zakończyć nie mógł Marcin Grygiel, który pojedynczym blokiem powstrzymał Piotra Deszcza.Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się od trzypunktowego prowadzenia gości z Jaworzna, wywalczonego m.in. za sprawą dobrego ataku Szymona Kosteckiego czy asowej zagrywki Krzysztofa Antosika. Jednak kolejne trzy akcje należały już do gospodarzy: atak ze środka Marcina Kudłacika, później z lewego skrzydła Jakuba Łomacza oraz blok potrójny blok sosnowiczan przyniosły remis na tablicy wyników. Dobrą serią zagrywek popisał się Łukasz Jurkojć. Goście nie potrafili poradzić sobie z przyjęciem popełniając wiele błędów własnych. Przy stanie 10:6 wydawać by sie mogło, iż zwycięstwo gospodarzy w tej partii było już przesądzone. Nic bardziej mylnego. Podopiecznym trenera Zbigniewa Błaszczaka udało się zniwelować przewagę do stanu 10:9, a podwójnym blokiem na Marcinie Grygielu popisali się Jarosław Tepling i Piotr Deszcz. Po raz drugi w tym secie remis pojawił się przy stanie 16:16. Jednak gospodarze chcąc wygrać za trzy punkty musieli zacząć budować przewagę. I tak też się stało. Dobra gra na skrzydłach Marcina Grygiela oraz Jakuba Łomacza przyniosła zwycięstwo w tej partii jaki i w całym meczu 3:0.

Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Mirosława Zawieracza tracą już tylko 2 punkty do lidera tabeli – drużyny z Nysy, która niespodziewanie przegrała z Jokerem Piła 0:3. Warto podkreślić, iż sosnowiczanie mają zaległe jeszcze jedno spotkanie, tak więc jeszcze są możliwe wszelkie roszady w tabeli.

Płomień Sosnowiec – Energetyk Jaworzno 0:3

(25:12, 25:16, 25:20)

Składy:

MCKiS Energetyk Jaworzno: Antosik, Nowak, Kostecki, Szopa, Skrzypiński, Pietryka, Jaszewski (libero) oraz Bielicki, Golec, Deszcz, Tepling.

Płomień Sosnowiec SA: Grygiel, Jurkojć, Kosok, Kudłacik, Legień, Łomacz, Stańczak (libero).

Zobacz również:

Wyniki 17. kolejki oraz tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna, kazimierzplomien.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved