Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Chemik Police – Legionovia Legionowo 1:3

I liga: Chemik Police – Legionovia Legionowo 1:3

Grając na własnym boisku, z przeciwnikiem posiadającym dziewięć punktów mniej na swoim koncie, podopieczne trenera Mariusza Bujka nie były w stanie przerwać czarnej passy przegranych meczy.

Już pierwszy set pokazał jak groźnym przeciwnikiem dla policzanek jest drużyna gości. Po wyrównanym początku do stanu 11:11, siatkarki z Legionowa kolejno zaczęły zdobywać punkty. Po zagrywce Ewy Kwiatkowskiej skierowanej w aut, punkcie zdobytym blokiem przez Sylwię Pastuszko i Katarzynę Zaroślińską , oraz skutecznym ataku tej ostatniej, drużyna gości prowadzi już 11:14. Podobna sytuacja powtarza się przy wyniku 13:15. Zawodniczki gospodarzy tracą cztery punkty z kolei, z czego trzy po własnych błędach i jednym zdobytym również blokiem przez Sylwię Pastuszko, co daje już wysokie prowadzenie przyjezdnym 13:19. Obraz gry od tego momentu ulega jednak zmianie i to zawodniczki Chemika przejmują inicjatywę na boisku, zdobywając punkty partiami. Po osiemnastym punkcie zdobytym skutecznym atakiem, w polu zagrywki pojawia się Monika Bryczkowska . I mimo dwóch zmian oraz wziętego czasu przez trenera z Legionowa, zespół PSPS-u po trzech błędach własnych przeciwnika, asie serwisowym i skutecznym ataku Moniki Dąbrowskiej , ustala wynik 23:20 dla Chemika. Zawodniczki z Legionowa próbują jeszcze wyrównać, zdobywając dwa punkty blokiem, lecz odpowiedź PSPS–u atakiem Ewy Kwiatkowskiej, daje gospodarzom piłkę setową. Ostatecznie pierwszą odsłonę meczu kończy atakiem ze skrzydła Natalia Matusz .

Partia druga spotkania to już zdecydowana dominacja na boisku zespołu Legionowa, który od stanu 4:4 obejmuje prowadzenie i kontroluj grę. PSPS wyrównuje po ataku Moniki Bryczkowskiej i jej kolejnym asie serwisowym przy stanie 7:7, ale jest to wszystko na co go stać w tej części meczu. Przy stanie 16:17 traci siedem punktów z kolei, więc trener Mariusz Bujek wprowadza do gry trzy nowe zawodniczki, lecz nie zmienia to obrazu gry jego podopiecznych. PSPS broni jeszcze trzy piłeki setowe, ale jest to wszystko na co go stać w drugiej odsłonie meczu.

Set trzeci to okres wyrównanej gry obu zespołów. Chemik od początku obejmuje prowadzenie po skutecznych atakach jego skrzydłowych Natalii Matusz, Moniki Bryczkowskiej i Moniki Dąbrowskiej. Legionova jednak skutecznie odrabia straty i przy wyniku 9:10 trener PSPS-u zmuszony jest do wykorzystania pierwszego czasu dla swojego zespołu. Od stanu 13:13 drużyna gości, grając skutecznym blokiem i atakiem, zdobywa zdecydowaną przewagę. Przy stanie 14:20 dla zespołu z Legionowa, PSPS wykorzystuje drugi czas, który owocuje skuteczną grą w ataku i następnym punktem, zdobytym zagrywką przez Monike Bryczkowską. Zawodniczki Chemika odrabiają straty i doprowadzają do remisu 23:23. Legionovia odpowiada skutecznym atakiem Katarzyny Zaroślińskiej, a atak ze środka Adriany Król posłany w aut, kończy set trzeci, wygrany przez drużynę gości.

Ostatnia odsłona meczu, to okres dobrej gra zespołu z Legionowa, który od trzeciego punktu przyznanego Chemikowi za żółtą kartkę dla Katarzyny Zaroślińskiej, zdobywa prowadzenie i nie oddaje go do końca meczu. Dwa punkty zdobyte zagrywką przez Katatrzyne Zaroślińską, skuteczny blok i atak oraz błędy popełniane przez policzanki, dały od początku czwartego seta przewagę ośmiu punktów, którą zawodniczki PSPS-u nie mogły zniwelować do końca spotkania, choć podejmowały próby wyrównania, kiedy wprowadzona na boisko za Natalię Matusz Justyna Raczyńska , zdobywa dwa punkty zagrywką doprowadzając do stanu 7:9 lub przy wyniku 15:22 zdobyły serię czterech punktów po ataku Ewy Kwiatkowskiej i jej wspólnym bloku z Katarzyną Ostrowską oraz błędach przeciwniczek. Jednak było zbyt puźno i za mało przy przewadze drużyny przeciwnej. Zdobyty dwudziesty trzeci punkt atakiem z drugiej linii Katarzyny Zaroślińskiej i autowa zagrywka Katarzyny Ostrowskiej przy wyniku 20:23, daje gościom piłkę meczową., którą broni pojedynczym blokiem Justyna Raczyńska. Ostatecznie cały mecz kończy skutecznym atakiem Marta Chuchro .

PSPS Chemik Police – Leginovia Leginowo 1:3

(25:23, 19:25, 23:25, 21:25)

Składy:

PSPS: Król, Kwiatkowska, Bryczkowska, Dąbrowska, Matusz, Ciesielska, Kuchczyńska (libero) oraz Furmanek, Ostrowska, Raczyńska, Pazderska.

Legionovia: Żółtańska, Pastuszko, Leszczyńska, Zaroślińska, Chuchro,Cabańska, Góralczyk (libero) oraz Tekiel, Marszałek.