Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Stal jedzie do Piły z trenerem Wiśniewskim

Stal jedzie do Piły z trenerem Wiśniewskim

Na półmetku ligowych rozgrywek mielczankom przyjdzie zagrać przeciwko silnej Nafcie Piła na jej parkiecie. Poza boiskiem siatkarki Stali mierzą się z problemami, które w ostatnim tygodniu dotknęły klub.

Mielecką Stal czeka teraz długi maraton meczów z przeciwnikami, którzy teoretycznie są poza jej zasięgiem. Będzie to bieg z przeszkodami, bowiem w ostatnich dniach niejasna stała sytuacja trenera Jacka Wiśniewskiego. Przed sezonem zakładano, że drużynie znad Wisłoki przyjdzie walczyć o środek tabeli. Te założenia trzeba było jednak szybko zweryfikować. Stalówki miały wygrywać mecze z drużynami, które typowane były do walki o utrzymanie, jak się jednak okazało, nie było to wcale proste zadanie. Zaczęło się od porażki we Wrocławiu, tydzień później Stal nieoczekiwanie przegrała z beniaminkiem z Białegostoku. Od tej pory w Mielcu zaczęto dyskutować, czy aby nie powinno dojść do zmiany trenera. Zarząd klubu starał się odpierać ataki wszystkich, którzy domagali się natychmiastowej dymisji Jacka Wiśniewskiego. Nie pozostał jednak obojętny na niezadowalające wyniki osiągane przez zespół. Przed sztabem szkoleniowym i zawodniczkami postawiono ultimatum.

Jeśli w dwóch najbliższych meczach z Gedanią i Poznaniem zespół nie zdobędzie punktów, polecą głowy – mówił jasno Marian Grzanka, prezes Stali. Taka presja ze strony zarządu podziałała mobilizująco na zespół, bo już tydzień później w mieleckiej hali świętowano okazałe zwycięstwo nad beniaminkiem z Gdańska, a kilka dni później udało się przywieźć z Poznania dwa punkty. Plan, który wyznaczył zarząd, został więc wykonany w 100 procentach. Przed ubiegłotygodniowym spotkaniem z mistrzem Polski, drużyną Muszynianki, niewielu dawało mielczankom szanse na punkty w tym meczu. Jak się okazało, niespodzianki nie było. Stal przegrała z mineralnymi gładko 0:3, ale porażki z ligowymi potentatami były wkalkulowane w przedsezonowe spekulacje. Wszystko wskazywało na to, że sytuacja w Mielcu jest już w miarę stabilna – o groźbach zarządu o „trzęsieniu ziemi” można będzie na jakiś czas zapomnieć. Jednak już na początku tygodnia Mielec obiegła informacja, że trener Wiśniewski złożył na ręce zarządu rezygnację z dalszego prowadzenia zespołu w ekstraklasie. – W poniedziałek oddałem się do dyspozycji zarządu. Wiele względów miało wpływ na moją decyzję, m.in. coraz większy spadek zaufania w stosunku do mojej osoby, a co za tym idzie, również do zespołu i kadry szkoleniowej. Poza tym jednym z kilku powodów, które zadecydowały o moim podaniu się do dymisji, jest niekonsekwencja decyzji, jeśli chodzi o warunki stawiane mnie i zespołowi – tak swoją decyzję argumentował mielecki szkoleniowiec. Nie chciał jednak podać innych powodów, jakie skłoniły go do złożenia rezygnacji. Dodał tylko, że klub, stawiając przed drużyną kolejne ultimatum po meczu z Muszynianką, potęguje tylko presję ciążącą nad drużyną i tym samym utrudnia pracę sztabowi szkoleniowemu i siatkarkom.W czwartek wieczorem trener spotkał się z działaczami klubu i wspólnie ustalono, że poprowadzi jednak zespół w najbliższym meczu. Dalsze decyzje co do Jacka Wiśniewskiego włodarze klubu podejmować będą w przyszłym tygodniu.

W takiej niesprzyjającej pracy aurze mielczanki musiały przygotowywać się do kolejnego spotkania z silnym rywalem z Piły. Nafciarki to aktualny wicemistrz Polski. W tabeli zajmują obecnie drugą lokatę i choć mają za sobą trudy wyjazdu do Turcji na mecz w ramach pucharu CEV, nie zamierzają stracić punktów, grając u siebie ze Stalą. Dodatkowego smaczku tej rywalizacji dodaje fakt, że po dwóch stronach siatki zagrają przeciwko sobie siostry: Katarzyna i Małgorzata Skorupa. Pierwsza jest reprezentacyjną rozgrywającą, druga swoją przygodę z ekstraklasową siatkówką zaczęła dopiero w tym roku, wzmacniając przed sezonem mielecką drużynę. Która z nich wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko i czy mielczanki zdołają zmobilizować się, pomimo wewnętrznych problemów, przekonamy się już w niedzielę o godz. 11.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved