Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Winiary nadal liderkami

LSK: Winiary nadal liderkami

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok nie sprawił niespodzianki i wraca z Kalisza bez zdobyczy punktowej. Winiary pokonały beniaminka 3:0 i utrzymały fotel lidera.

Spotkanie rozpoczęło się od silnego uderzenia Winiar. Po bardzo dobrych atakach Anny Barańskiej, Milady Spalovej i Terezy Matuszkovej oraz dwóch asach serwisowych Terezy gospodynie prowadziły (8:5). Przy stanie (2:2) skutecznym blokiem popisały się Sylwia Pycia oraz Elena Hendzel. Po przerwie skutecznie grające kaliszanki utrzymywały dwupunktową przewagę. Siatkarki z Grodu nad Prosną były lepsze w każdym elemencie. Przy stanie (15:13) kolejnego asa serwisowego zagrała Matuszkova i to właśnie dzięki jej serwom gospodynie zwiększały przewagę odrzucając przeciwniczki od siatki. Nieliczne akcje Sylwii Pycii oraz Eleny Hendzel nie stwarzały dużych problemów zawodniczkom Winiar. Koniec seta okazał się jednak nerwowy, gdyż siatkarki AZS-u doprowadziły do remisu (23:23). W dwóch ostatnich piłkach więcej doświadczenia wykazały gospodynie, a seta w swoim stylu zakończyła Anna Barańska (25:23).

Druga odsłona to niespodziewanie wyrównana walka punkt za punkt. Na skuteczne ataki Eleonory Dziękiewicz odpowiadały Joanna Szeszko i Sylwia Pycia. Błąd podwójnego odbicia Olgi Owczynnikowej dał gościom pierwsze prowadzenie w meczu (3:4). Winiary szybko odpowiedziały na tą akcję krótką Milady Spalovej oraz jej skutecznym blokiem i wyszły na prowadzenie (5:4). Nerwowe zagrania po obu stronach siatki doprowadziły do wyrównanej gry i dały pierwszą przerwę techniczną gospodyniom (8:7). Dalsza faza seta była wyrównana. Dobre bloki Marty Pluty i Eleny Hendzel oraz skuteczne ataki Anny Barańskiej, Anny Woźniakowskiej, Terezy Matuszkovej i Milady Spalovej dały Winiarom drugą przerwę techniczną (16:13). Po przerwie na boisku w każdym elemencie gry dominowały podopieczne Igora Prielożnego. W bloku niezawodna była Eleonora Dziękiewicz, natomiast w ataku Anna Barańska i Anna Woźniakowska. Na koniec asa serwisowego dołożyła Eleonora Dziękiewicz, a partię zakończyła podobnie jak w pierwszym secie Anna Barańska (25:18).

Początek trzeciej odsłony to dobre bloki Eleny Hendzel oraz skuteczne ataki Terezy Matuszkovej, Eleonory Dziękiewicz oraz Elżbiety Skowrońskiej (4:4). Kolejne trzy akcje to popis Ani Barańskiej, która efektownie atakowała z lewego skrzydła. Blok w wykonaniu Milady Spalovej dał gospodyniom pierwszą przerwę techniczną w trzeciej partii. Błąd przyjęcia zagrywki kaliskiej libero zmniejszył przewagę Winiar do dwóch punktów (9:7). Kolejne akcje przebiegały pod dyktando gospodyń. w ataku niezawodnie spisywały się Anna Woźniakowska, Anna Barańska i Tereza Matuszkova, która była nie do zatrzymania dla rywalek. Zawodniczki Mariana Kardasa popełniały błędy oddając „za darmo” punkty przeciwniczkom. W pewnym momencie siatkarki z Kalisza prowadziły aż 9 punktami. Koniec trzeciego seta należał wyłącznie do Winiar. Swoje akcje kończyły Anna Barańska i Anna Woźniakowska. Mecz efektownym blokiem przy stanie 24:15 zakończyła Eleonora Dziękiewicz.

Winiary Kalisz – Pronar Zeto Astwa AZS Białystok 3:0

(25:23, 25:18, 25:15)

Winiary: Barańska, Dziękiewicz, Woźniakowska, Spalova, Owczynnikowa, Matuszkova, Sawicka (libero) oraz Toborek

AZS: Hendzel, Szeszko, Kalinowska, Pluta, Skowrońska, Pycia, Saad (libero) oraz Kosek, Palcheuskaya