Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > LSK: Centrostal zagra z Gwardią

LSK: Centrostal zagra z Gwardią

Pięć zwycięstw i trzy porażki - taki jest bilans siatkarek Centrostalu w tym sezonie. W sobotę ostatni mecz pierwszej rundy. Bydgoszczanki muszą go wygrać.

Ten obowiązek wynika nie tylko z potrzeby poprawienia bilansu, ale przede wszystkim klasy przeciwnika. Kobieca ekstraklasa jest tak samo podzielona jak męska Polska Liga Siatkówki na dwie grupy drużyn: silnych walczących o medale i słabych, którym pozostanie walka o niższe pozycje i utrzymanie w LSK. W hali Łuczniczka (początek meczu o 17) Centrostal – Focus Park zagra akurat z jedną z tych słabszych ekip, wrocławską Gwardią.

Bydgoszczanki są w gronie pięciu zespołów walczących o medale – taki jest zresztą cel postawiony im przez kierownictwo klubu. Do tej pory właściwie bez kłopotu nasze siatkarki wygrywały z ekipami ze „słabszej” piątki: Pronarem Zeto Astwa AZS Białystok[/b], AZS AWF Poznań, Stalą Mielec i Gedanią. Piąta jest Gwardia.Niestety, znacznie gorszy bilans Centrostal ma w pojedynkach z rywalami walczącymi także o medale. To tylko jedno zwycięstwo z Muszynianką i trzy porażki (Nafta Piła, Winiary Kalisz, Aluprof Bielsko-Biała). Wyciągamy wnioski ze wszystkich spotkań, przede wszystkim z tych przegranych – mówi wiceprezes bydgoskiego klubu Waldemar Sagan.

Najważniejsze jednak, żeby te wnioski wpłynęły z korzyścią na grę w fazie play-off. Jutrzejszy mecz z Gwardią powinien być zwycięskim krokiem do zapewnienia sobie jak najwyższej pozycji w tabeli przed tym etapem rozgrywek.

Autorem artykułu jest Wojciech Borakiewicz z Gazety Wyborczej

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2007-01-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved