Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Energa Gedania coraz bliżej

II liga: Energa Gedania coraz bliżej

Siatkarki Energi Gedania II zrobiły kolejny krok ku wygraniu II ligi. W swoim przedostatnim wyjazdowym pojedynku gdańszczanki pokonały na wyjeździe AZS AR Poznań 3:0.

Po tym sukcesie podopieczne Witolda Jagły mają już trzy punkty i pięć setów przewagi nad Budowlanymi Toruń.

Gedanistki i akademiczki o dwa dni wyprzedziły terminarz tej kolejki. W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 19:19. – Przeciwnik stosował urozmaicony atak, m.in. zbijał z drugiej linii, co zaskakiwało naszą obronę. Przy 19:19 za Olę Szymańską weszła Natalia Kurnikowska, która wykonała dwie trudne zagrywki, w tym zdobyła asa serwisowego. W końcówce skutecznie w ataku grała Żaneta Rzepnikowska – relacjonuje trener Jagła.

W dwóch następnych setach już nikt nie miał wątpliwości, która drużyna jest liderem, a która zajmuje przedostatniej miejsce w tabeli.

Coraz pewniej gra Karolina Suwińska, dla której był to drugi mecz po dwumiesięcznej przerwie z powodu kontuzji kolana. Technikę gry w ataku i w przyjęciu zagrywki poprawia Tamara Kaliszuk, efektownie atakuje Magda Lenz. Jak zwykle technicznie i skutecznie gra Żaneta Rzepnikowska. Dokładniej, dokonując dobrych wyborów rozgrywa Aleksandra Pasznik. Wzorowo w obronie i przyjęciu zagrywki prezentuje się libero Agata Durajczyk. Widoczne są postępy w grze najmłodszych Natalii Kurnikowskiej i Aleksandry Szymańskiej, dobre zmiany dają zawodniczki rezerwowe – Magda Obłońska i Joanna Kocemba – podkreśla gdański szkoleniowiec.

To że drużyna funkcjonuje coraz lepiej cieszy, gdyż dla tych zawodniczek nastają teraz najbardziej forsowne dni w sezonie. Poza finiszem II ligi (dwa mecze) czeka je rywalizacja w mistrzostwach Polski kadetek i juniorek. W obu tych kategoriach gedanistki zamierzają pokusić się o medale.

AZS AR Poznań – Energa Gedania II Gdańsk 0:3

(22:25, 9:25, 15:25)

Energa II: Pasznik (4 punkty), Kaliszuk (19), Rzepnikowska (11), Szymańska (2), Suwińska (15), Lenz (7), Durajczyk (libero) oraz Kurnikowska (3), Obłońska, Kocemba.